У Чернігові відкрилась фотовиставка конкурсу «Вікі любить пам’ятки-2013»

Микола Приходько на відкритті фотовиставки

23 січня 2014 року у Чернігові у культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» відкрилась виставка фотографій  конкурсу «Вікі любить пам’ятки-2013».

На фотовиставці представлено близько 70 фотографій, переважно переможці української та міжнародної частини конкурсу,  а також низка світлин пам’яток історико-культурної спадщини Чернігівщини.

Фотовиставка конкурсу «Вікі любить пам’ятки-2013» відкрилась у культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо», що виступив партнером виставки. Відкривав її  член ГО «Вікімедіа Україна», один із співорганізаторів української частини  конкурсу Микола Приходько. Він розповів про історію конкурсу, який було засновано як ініціатива нідерландських вікіпедистів у 2010 році, а в Україні він вперше був проведений у 2012 році. Головна мета цього міжнародного конкурс полягає у зборі світлин пам’яток історично-культурної спадщини України,  які охороняються  державою. Ці світлини мають бути зробленими учасниками конкурсу власноруч, після чого вони мають завантажити на Вікісховище  один з проектів Фонду Вікімедіа.

Садиба Галаганiв у с. Сокиринці Срібнянського району Чернігівської області.

 

Окрема увага була приділена результатам конкурсу у Чернігівській області: було завантажено 2017 фотографій 282 пам’яток. Зокрема низка світлин представлені в топ-732 найкращих фото.

Далі слово взяв один з учасників конкурсу «Вікі любить пам’ятки-2013» Сергій Тарабара, який вже вдруге брав участь як конкурсант. Він зосередився на технічних та практичних аспектах отримання списків пам’яток  історико-культурної спадщини. Також ним була подана пропозиція, аби кожну фотографію переглядало якомога більше членів журі.

На відкритті фотовиставки було зазначено, що світлини з Вікісховища можна використовувати з будь-якою метою за умови  зазначення авторства, ліцензії, а також джерела.

Наприкінці церемонії відкриття виставки фотографій конкурсу «Вікі любить пам’ятки-2013» присутні журналісти отримали невеликі сувеніри на згадку.

Фотовиставка триватиме щодня з 11-ї до 18-ї години до 30 січня включно у КМЦ «Інтермеццо» (м. Чернігів, вул. Шевченка, 9).

Микола Приходько, вікімедієць, один із співорганізаторів конкурсу «Вікі любить пам’ятки-2013»

Джерело:  сайт конкурсу «Вікі любить пам’ятки». Автор – Сергій Петров.

Зазначення авторських прав на фотографії:

Опубліковано у Конкурси, Культура і мистецтво, Публічні заходи | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s