Українська Вікіпедія анонсує Вікіфлешмоб — день створення нових статей

Wikiflashmob27 квітня 2014 року оголошено днем створення нових статей в україномовному розділі Вікіпедії, вільної енциклопедії. Акція проходить на вшанування пам’яті дописувача Вікіпедії Ігоря Костенка, який загинув 20 лютого на Майдані у Києві. У 2013 році Ігор виступив із пропозицією проведення Вікіфлешмобу, і планував узяти участь у його організації…

Якби хоча б кожен десятий читач Вікіпедії в Україні написав одну корисну статтю, ми б мали понад мільйон корисних статей, адже місячна аудиторія сайту в Україні складає понад 11 млн осіб. Із думкою про це, проводиться акція, завданням якої є популяризувати написання статей у Вікіпедію та допомогти українській Вікіпедії сягнути рівня наповненості у 500 тис. статей.

Усі учасники акції зможуть отримати невеличкі пам’ятні сувеніри від організаторів: або поштою, або прийшовши на «вікізустрічі» у Києві, Львові чи Дніпропетровську. На таких зустрічах охочі також зможуть поспілкуватися із досвідченим дописувачами сайту, розпитати про функціонування Вікіпедії та просто пописати разом статті.

Для зручності учасників Вікіфлешмобу, що раніше не писали до Вікіпедії, створено спеціальну сторінку, яка пояснює ключові засади енциклопедії та дозволяє легко створити статтю через «Майстер написання статей»: https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікіфлешмоб

Також на сторінці зазначено, як знайти тему нової статті, коли не знаєш, про що можна написати. Для цього у Вікіпедії укладено спеціальні списки «червоних посилань», тобто статей, яких поки що бракує в енциклопедії. Для участі в акції також не обов’язково писати статтю саме 27 квітня: її можна заготувати протягом тижня у себе на комп’ютері, а 27 квітня — лише опублікувати у Вікіпедії, що займе менше 5 хв. часу.

Нагадаємо, що Вікіпедія розвивається майже суто завдяки волонтерам, які витрачають свій час на написання й редагування статей, завантаження фотографій і медіафайлів свого авторства тощо. За 10 років існування україномовної Вікіпедії сайт став найбільшою енциклопедією українською мовою в історії та досі динамічно розвивається. За цей час писати статті до Вікіпедії замість рефератів радило керівництво провідних університетів України, серед яких КНУ ім. Т. Шевченка та НТУУ «КПІ».

Прес-служба ГО «Вікімедіа Україна»

Опубліковано у Некатегоризовано | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 Responses to Українська Вікіпедія анонсує Вікіфлешмоб — день створення нових статей

  1. Bogdan Dubylovskyj коментує:

    Дуже світла ініціатива. Приєднаюся.

    Подобається

  2. свиноматка коментує:

    Як там результати вікіфлешмобу?

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s