В українській Вікіпедії триває конкурс «Пишемо про НАТО»

На фоні неприхованої агресії Російської Федерації проти України в українському суспільстві зростає підтримка вступу нашої держави до Північноатлантичного альянсу: якщо в липні 2012 року 70% українців, за даними соціологічної групи «Рейтинг», виступали проти вступу України в НАТО, то у липні 2014-го чисельність противників євроатлантичної інтеграції зменшилася вдвічі – до 35%, а число прихильників приєднання до Альянсу зросло до рекордних 44%.

Але чи усі наші співгромадяни – ті, хто думає що НАТО – агресивний імперіалістичний блок, і ті, хто вважає, що Альянс – це багатонаціональна система колективної безпеки, знають коли, ким і за яких умов був створений Північноатлантичний альянс, в яких військових операціях були задіяні збройні сили НАТО, як побудована система прийняття рішень в його керівництві.

Що означає емблема Північноатлантичного альянсу? В чому полягає стратегія трансформації Альянсу? Якими є стандарти НАТО і що означає для країни перехід на них? Врешті, якими є відносини Україна-НАТО, на чому вони ґрунтуються та коли була створена і чим займається Комісія Україна-НАТО? Де можна отримати доступну і вичерпну інформацію з цих питань?

4 серпня в українському розділі найбільшої в світі онлайн енциклопедії – Вікіпедії, за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, розпочався конкурс «Пишемо у вікіпедію про НАТО». Метою конкурсу є написання статей про історію, військову і політичну структуру, міжнародні стосунки та програми Північноатлантичного альянсу, в тому числі відносини Україна-НАТО.

Тільки за перший тиждень конкурсу в ньому взяло участь понад тридцять учасників. Написано майже 130 статей про історію Альянсу, керівні органи і ключові особи, військові та гуманітарні операції, відносини НАТО і країн-партнерів. Не залишилася поза увагою і критка Альянсу – частина статей присвячена громадським організаціям і рухам «антинатівської» спрямованості в різних країнах світу.

Загалом за сім днів українська вікіпедія поповнилася майже 1,5 мегабайтами вільної інформації. Якщо на початок року в категорії НАТО укрвікі було лише два десятки статей, сьогодні – понад півтори сотні.

Конкурс триватиме до 14 вересня. До участі запрошуються усі бажаючі. Для того, щоб взяти участь – зареєструйтеся на сайті української вікіпедії http://uk.wikipedia.org, перейдіть за посиланням на сторінку конкурсу і ознайомтесь з його умовами та вимогами до енциклопедичних статей. Бажано також зареєструватись на сторінці конкурсу у спеціальній формі. Після цього – сміливо до роботи!

Переможці будуть визначені незалежним конкурсним журі за сукупним обсягом та якістю створених статей.  Переможці конкурсу отримають можливість поїздки до Брюсселю з відвіданням штаб-квартири НАТО. Учасникам передбачені заохочувальні призи й сувеніри.

Свідомий вибір робить той, хто озброєний знаннями.

Докладніше див. http://uk.wikipedia.org/wiki/ Вікіпедія:Проект:Тематичний_тиждень/Місячник_конкурсу_«Пишемо_про_НАТО»

Автор тексту: Pavlo1

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі
Опубліковано у Конкурси | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s