Ігор Костенко – Вікіпедист року

Джиммі Вейлз оголошує Ігоря Костенка вікіпедистом року

10 серпня 2014 року засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз оголосив Ігоря Костенка, дописувача Вікіпедії, що загинув в ході протистояння на Майдані, вікіпедистом року.

Про присудження Ігореві Костенку цієї відзнаки було оголошено на церемонії закриття Вікіманії — щорічної конференції, яка збирає дописувачів та активістів у громадській діяльності проектів Фонду Вікімедіа з усього світу, — що проходила цього року у Лондоні.

Джиммі Вейлз зазначив, що історія Ігоря Костенка справила на нього глибоке враження, і тому він вирішив вручити цю нагороду саме українцеві. Крім того, ця нагорода є оцінкою вікіспільнотою великого внеску Ігоря до Вікіпедії, активної популяризації ним Вікіпедії в соціальних мережах та відстоювання ним громадянської позиції ненасильницькими методами.

Звання “Вікіпедист року” присуджується Джиммі Вейлзом починаючи з 2011 року. Першим лауреатом цього звання став казахський Вікіпедист Рауан Кенжеханули, засновник організації WikiBilim, завдяки якій вікіпедія казахською мовою зробила значний кількісний і якісний ривок. 2012 року лауреатом став вікіпедист Demmy за його внесок у розбудову Вікіпедії мовою Йоруба. У 2013 році звання отримав француз Rémi Mathis за його роль у розв’язанні суперечок навколо статті про Військову радіостанцію П’єр-сюр-От.

Ігор Костенко звання Вікіпедиста року отримав посмертно.


Фото: Джиммі Вейлз оголошує Ігоря Костенка| вікіпедистом року на церемонії закриття Вікіманії-2014 у Лондоні, Великобританія. Автор: NickK. Джерело: Вікісховище. Ліцензія: CC BY-SA 3.0.


Використано матеріали статті: Засновник Вікіпедії оголосив її дописувача з Небесної сотні вікіпедистом року, Автор: NickK.

Опубліковано у Особистості | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Ігор Костенко – Вікіпедист року

  1. Сповіщення: Джиммі Вейлз назвав українця з Небесної сотні найкращим автором «Вікіпедії» 2014 | Житомир.org

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s