Визначено переможців конкурсу статей в українській Вікіпедії «Пишемо про НАТО»

Завершився конкурс статей «Пишемо про НАТО», що тривав в українській Вікіпедії з 4 серпня по 21 вересня. Журі завершило роботу й визначило переможців.

В українській Вікіпедії завершився конкурс «Пишемо про НАТО», який було присвячено написанню статей про історію, військову і політичну структуру, міжнародні стосунки та широке коло тем, що стосуються Північноатлантичного альянсу. За 7 конкурсних тижнів учасники створили 315 статей.

«Дуже важливим є вивчення безпеки як науки. Говорячи про безпеку глобально, ми повинні знати про НАТО, розуміти роль Альянсу, і для цього потрібно мати можливість отримати більше інформації про НАТО», – зазначив Сергій Джердж, голова громадської ліги «Україна — НАТО».

Конкурс проводився за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні. Головні призи – три поїздки до Брюсселя з відвіданням штаб-квартири Північноатлантичного альянсу для учасників конкурсу, які набрали найбільше балів. Переможцями за внеском стали:

Додатковими призами – планшетами ASUS Nexus 7 – переможців нагородить президент Асоціації міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Соціальний захист» Євгенія Тимошенко. Також два переможці кожного конкурсного тижня отримають довідкову літературу про НАТО та інші сувеніри з символікою Альянсу – користувачі Роман Анатолійович (1-й – 7-й тижні), Aleksandrit (1-й – 3-й тижні), Taras r (4-й та 7-й тижні), Anntinomy (5-й тиждень), Rolland 92 (6-й тиждень).

У випадку, якщо переможець конкурсу відмовиться від поїздки, або своєчасно не надасть документи й відомості, необхідні для оформлення візи, право на участь у поїздці отримує наступний за рейтингом учасник конкурсу.

Церемонія нагородження планується у листопаді 2014 року.

На думку президента Асоціації громадських організацій «Соціальний захист» Євгенії Тимошенко: «Наші громадяни повинні більше дізнатися про те, що таке Aльянс, навіщо він потрібен і які у нього цілі. Якщо влада зараз блокує проведення референдуму щодо приєднання до НАТО, ймовірно вважаючи, що українці ще не готові, то треба проводити широкі роз’яснення, що таке НАТО. Поки що це повинні робити звичайні волонтери. Такими волонтерами і є вікіпедисти, які кожного дня наповнюють енциклопедію новими статтями, зокрема у рамках конкурсу “Пишемо про НАТО”».

Заступник голови правління ГО «Вікімедіа Україна» і член журі конкурсу Микола Козленко зазначає: «Такі конкурси сприяють наповненню Вікіпедії великою кількістю якісних статей з певної тематики, в цьому випадку — про НАТО. Це не означає, що ми закликаємо підтримувати чи не підтримувати НАТО, мета учасників конкурсу — об’єктивно та неупереджено висвітлити Північноатлантичний альянс у Вікіпедії. Широкий спектр охоплених тем — від співпраці між Україною та НАТО до акцій протесту проти НАТО в Ісландії — показує, що учасники конкурсу зробили якісну роботу».

Стаття-переможець конкурсу, яка має назву «Лісабонський саміт НАТО 2010», займає 78 кілобайтів тексту, і при друці зайняла б 16 сторінок. Після завершення конкурсу ця стаття була доопрацьована іншими користувачами, збільшилася до 94 кілобайтів та отримала відзнаку «доброї статті». Протягом конкурсу учасники додали до Вікіпедії понад 5,43 Мб тексту. Найдовшим став «Список НАТО класифікації груп постачання», який на папері зайняв би близько 100 сторінок. Середній розмір конкурсної статті склав 17,66 кілобайтів.

Усі статті у Вікіпедії є вільними до поширення на умовах ліцензії Creative Commons Attribution Share-Alike 3.0 Unported, що дає можливість будь-якій людині використовувати, переробляти і поширювати матеріали енциклопедії, вказуючи джерело тексту і зберігаючи ті самі умови поширення.

Загалом у конкурсі взяло участь 45 дописувачів української Вікіпедії.

Нагадуємо, що Вікіпедію може редагувати кожен, і статті можна створювати і поза конкурсом. Треба пам’ятати, що статті мають ґрунтуватися на авторитетних джерелах, потрібно уникати плагіату та дотримуватись нейтральної точки зору.

Для довідки

Вікіпедія – вільна он-лайн енциклопедія, яку може редагувати кожна людина, що має доступ до інтернету. Україномовна Вікіпедія налічує понад 530 тисяч статей і посідає 16-е місце за кількістю статей серед 285 інших мовних розділів. Всього зареєстровано понад 230 тисяч користувачів, у тому числі близько 2250 активних авторів на місяць.

Центр інформації та документації НАТО в Україні – інформаційний офіс Північноатлантичного альянсу в Україні, створений у 1997 році, метою якого є поширювати загальну інформацію і знання діяльність про НАТО в Україні та надавати допомогу Україні в реалізації національних програм.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа в Україні, і займається популяризацією вікіпроектів Фонду Вікімедіа, найвідомішим серед яких є Вікіпедія, залученням до Вікіпедії нових знань та користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.

Контакти

Павло Лакійчук, координатор конкурсу «Пишемо про НАТО»
моб. + 38 050 699 5232

Юрій Булка,
заступник голови прес-служби ГО «Вікімедіа Україна»
моб. + 38 093 098 35 86,
press@wikimedia.in.ua

Опубліковано у Конкурси. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s