Відбулося нагородження переможців конкурсу «Пишемо про НАТО»

НАТО дарує переможцям конкурсу від Вікіпедії три подорожі до Брюсселя

 

Дописувачів української Вікіпедії нагородили за перемогу у конкурсі статей про НАТО поїздками до Брюсселя. Конкурс з написання статей до україномовної Вікіпедії «Пишемо про НАТО» був організований за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні та Асоціації міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Соціальний захист». Сьогодні організатори відзначили переможців цього конкурсу: Романа АбрамоваОлександра Андрейка та користувача The Iron Addict. В якості призу вони отримають три подорожі до Брюсселю з відвіданням штаб-квартири НАТО.

Прес-конференція із нагоди нагородження переможців конкурсу «Пишемо про НАТО». Зліва направо: Павло Лакійчук, Левон Азізян, Наталія Немилівська, Сергій Джердж. © Андрій Макуха, CC-BY-SA 4.0

За 7 конкурсних тижнів (4 серпня – 21 вересня) учасники створили 315 статей.

«Обираючи безпекову модель для своєї держави, суспільство має робити свідомий вибір, який базується на знаннях, а не на здогадках. У іншому разі це може дуже дорого коштуватиме. Конкурс “Пишемо у Вікіпедію про НАТО” був покликаний саме заповнити прогалини у вільних знаннях про Альянс, на загальнодоступному ресурсі», – зазначив Павло Лакійчук, ініціатор конкурсу, експерт Центру глобалістики «Стратегія ХХІ».

Директор Центру інформації і документації НАТО, Наталія Немилівська, наголосила на тому, що тема НАТО знову стає актуальною в українському суспільстві, особливо з огляду на останні події в Україні. Разом з тим, стає актуальним донесення правдивої й об’єктивної інформації про НАТО, сказала вона. «Ми завжди намагаємося підтримати проекти з креативним підходом. Цей проект став саме таким. Він надає широкому загалу можливість дізнатися про те, чим НАТО є, чим вона не є, і дізнатися більше про відносини між Україною та НАТО», – сказала пані Немилівська. З її точки зору цей проект є особливим, оскільки він був ініційований та втілений громадськістю, яка й донесла широкому загалу об’єктивну та неупереджену інформацію про НАТО.

Президент Асоціації міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Соціальний захист» Євгенія Тимошенко зауважила: «Сьогодні, коли двері НАТО відкриті для України, ми повинні використати цю унікальну можливість і стати членом Північно-Атлантичного Альянсу. Як і членство України в ЄС, вступ України до НАТО є нашим стратегічним вибором. НАТО – це безпековий блок і статус, який стовідсотково захищає країни-члени від загрози війни. Я хочу подякувати переможцям та усім учасникам конкурсу статей “Пишемо про НАТО” за те, що вони своєю волонтерською роботою наповнили Вікіпедію новими цікавими статтями, написавши про НАТО, допомагаючи українцям зробити проінформований вибір».

Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні отримав листа-звернення від ГО «Вікімедіа Україна» із проханням опублікувати матеріали НАТО під вільною ліцензією, що дасть можливість їх вільно використовувати та вільно поширювати.

Окрім подорожі до Брюсселя, переможці отримали планшети ASUS Nexus 7 – від Асоціації міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Соціальний захист».

 

Роман Абрамов (1-е місце) та Наталія Немилівська, директор Центру інформації і документації НАТО. Автор фото – Андрій Макуха. Ліцензія CC-BY-SA 4.0

Олександр Андрєйко (2-е місце). Автор фото – Андрій Макуха. Ліцензія CC-BY-SA 4.0

Користувач The Iron Addict (3-є місце). Автор фото – Андрій Макуха. Ліцензія CC-BY-SA 4.0

Користувач ROMANTYS. Його стаття «Лісабонський саміт НАТО 2010» отримала статус «доброї». Автор фото – Андрій Макуха. Ліцензія CC-BY-SA 4.0

Переможці із призами від АМВГО «Соціальний захист». Автор фото – Ilya. Ліцензія CC-BY-SA 4.0

Переможці, конкурсанти, партнери, організатори, члени журі. Автор фото – Ilya. Ліцензія CC-BY-SA 4.0

Для довідки

Вікіпедія – вільна онлайн-енциклопедія, яку може редагувати кожна людина, що має доступ до інтернету. Україномовна Вікіпедія налічує понад 530 тисяч статей і посідає 16-е місце за кількістю статей серед 285 інших мовних розділів. Всього зареєстровано понад 230 тисяч користувачів, у тому числі близько 2250 активних авторів на місяць.

Центр інформації та документації НАТО в Україні – інформаційний офіс Північноатлантичного альянсу в Україні, створений у 1997 році, метою якого є поширювати загальну інформацію і знання діяльність про НАТО в Україні та надавати допомогу Україні в реалізації національних програм.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа в Україні, і займається популяризацією вікіпроектів Фонду Вікімедіа, найвідомішим серед яких є Вікіпедія, залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.

Контакти

Павло Лакійчук,
координатор конкурсу «Пишемо про НАТО»
моб. + 38 050 699 5232
Юрій Булка,
заступник голови прес-служби ГО «Вікімедіа Україна»
моб. + 38 093 098 35 86, pressAt sign.svgwikimedia.in.ua

 

Джерело: Сайт ГО «Вікімедіа Україна»: Прес-релізи/Відбулося нагородження переможців конкурсу «Пишемо про НАТО»

Опубліковано у Конкурси, Прес-релізи, Проекти з партнерами, Публікації, Публічні заходи. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to Відбулося нагородження переможців конкурсу «Пишемо про НАТО»

  1. Андрій Макуха наче інакше виглядав. Чи це час так людей змінює?

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s