Громадські ради при міністерствах: бути чи не бути?

Юрій Пероганич, від сьогодні  – заступник голови Громадської ради при Міністерстві культури, засновник “Вікімедіа Україна”. Фото – Alexorgua.

30 грудня відбулося третє в цьому році засідання Громадської ради при Міністерстві культури України. З приємністю повідомляємо, що відтепер серед заступників голови Громадської ради – засновник «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич. В той же час є і неприємна новина – громадські ради можуть… знищити як явище.

Громадська рада при Міністерстві культури нового скликання розпочала свою роботу 8 липня 2014 роботу. Її головою з 4 листопада цього року є Богдан Кожушко. Від 30 грудня голова має трьох заступників, якими є Світлана Долеско, Максим Васін і Юрій Пероганич.

Через своїх представників “Вікімедіа Україна” порушувала в громадській Раді два питання, що безпосередньо актуальні для проектів Вікімедіа.

Одним з них є питання обліку пам’яток культурної спадщини. Ще два роки тому ми звертали увагу Міністерства на те, що відомі на той час Міністерству 3476 пам’яток складають дуже маленьку долю з того, що відомо науковцям (близько 150 тис.). За два роки Міністерство розширило свій реєстр – кількість об’єктів зросла до більш ніж 8 тисяч, але й ця цифра  виглядає дуже скромною навіть у порівнянні з тим, чого вдалося  досягти волонтерам ГО “Вікімедіа Україна” (більше 70 тисяч). Тому робота в цьому напрямку триває.

Іншим важливим питанням є запровадження свободи панорами в України. Хоча ініціатива та підготовлений ГО “Вікімедіа Україна” законопроект був схвально сприйнятий керівниками Міністерства культури ще на минулому засіданні Ради, Міністерство з відповідною законодавчою ініціативою так і не виступило. Натомість і тут ми не втрачаємо надії – як стало відомо нещодавно, законопроект погодився внести депутат Верховної ради Тарас Юрик. Законопроект зареєстровано під номером 1677

І, насамкінець, про неприємне. Як було повідомлено на засіданні Громадської ради, невдовзі громадські ради можуть ліквідувати як явище. Першим розправився з “неслухняною” Громадською радою міністр юстиції П. Петренко (наказ від 6 грудня 2014), скориставшись постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 688. Чи поважатимуть інститути громадянського суспільства інші міністерства – покаже час.

Опубліковано у Співпрація з державою. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s