Посібник з редагування Вікіпедії відтепер доступний українською

Завдяки волонтерам Вікімедіа Україна, брошура «Редагуємо Вікіпедію» відтепер доступна українською мовою. Це ілюстрований, компактний посібник з редагування вільної енциклопедії, створений Фондом Вікімедіа, щоб дати можливість будь-якій людині легко і швидко перейти від пасивного читання енциклопедії до її редагування і поліпшення. Українці стали шостою мовною спільнотою, яка переклала брошуру.

Не таємниця, що деталізовна й розгалужена довідкова система Вікіпедії може бути ненайзатишнішим місцем для початківця. Брошура «Редагуємо Вікіпедію» створена саме для того, щоб у простій і компактній формі, на конкретних прикладах пояснити основні засади Вікіпедії і надати необхідні для «легкого старту» знання.

Брошура поступово знайомить читача з різними аспектами вільної енциклопедії — від опису інтерфейсу, перемикання мов і пошуку інформації до конкретних покрокових інструкцій з редагування статті — як візуальним редактором, так і в режимі редагування коду. Брошура також описує ключові правила, які застосовуються до вмісту статей, і показує їх застосування на конкретному прикладі.

Не менш важливим аспектом Вікіпедії є взаємодія між дописувачами. У брошурі можна знайти інформацію про те, як звернутися до іншого учасника по пораду, як створити власну сторінку користувача і як користуватись сторінками обговорень. Також у брошурі згадуються й інші цікавинки — тематичні тижні й місяці, вікіпроекти, а також досвід редакторів з інших країн. У брошурі також можна бачити світлини вікіпедистів, серед яких є й адміністраторка української Вікіпедії користувачка Erud (на обкладинці).

Пам’ятаймо, що дописувачами й навіть адміністраторами Вікіпедії є волонтери, які у свій вільний час долучаються до поліпшення онлайн-енциклопедії. Кожен може долучитись до її редагування, зокрема й Ви. Тільки спільними зусиллями можна створити вільну енциклопедію на високому якісному рівні.

PDF-версія брошури доступна на Вікісховищі (ліцензія CC BY-SA 3.0). Щоб отримати друковану версію, зверніться до ГО «Вікімедіа Україна».

Нагадаємо, що у квітні 2012 року побачив світ посібник «Як редагувати Вікіпедію», який став першим посібником з редагування Вікіпедії, що був виданий українською мовою. Нова ілюстрована брошура продовжує цей добрий задум.

About YurB

http://diasp.eu/u/yurb
Опубліковано у Публікації, Уроки вікі | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Посібник з редагування Вікіпедії відтепер доступний українською

  1. Сповіщення: Завтра стартує Вікімарафон 2017 | Вікімедіа Україна

  2. Костянтин Морозов коментує:

    Генерал Костянтин Морозов: як змінити фото у статті про мене? Дякую.

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s