У Харкові відбувся перший віківишкіл для бібліотекарів Харківської області

Співробітники бібліотек Харківської області під час віківишколу з основ редагування Вікіпедії у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці

21 січня 2015 року у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся майстер-клас з основ редагування Вікіпедії для співробітників бібліотек з Харківської області.

У цю середу в рамках програми «БоГеМА» Громадської організації «Вікімедіа Україна» у Харкові відбувся віківишкіл з основ редагування Вікіпедії, який проходив у приміщенні Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки. На цьому віківишколі, який провів член ГО «Вікімедіа Україна» Сергій Петров, були присутні співробітники ХОУНБ, а також співробітники бібліотек з Богодухова, Змійова, Чугуєва та Чугуївського району. Подібний захід став першим у Харківській області, що був проведений саме для бібліотекарів.

Під час віківишколу Сергій Петров розповів про основні правила Вікіпедії та на конкретних прикладах пояснив їх роботу. Значну увагу було приділено питанню створення нової та редагування вже наявної статті чи її розділу за допомогою вікірозмітки — зокрема, форматування тексту, створення виносок, маркованих та нумерованих списків, а також використання панелей редагування.

Також харківський активіст ГО «Вікімедіа Україна» коротенько презентував програму «БоГеМА», яка передбачає участь працівників бібліотек, галерей, музеїв та архівів у поліпшенні якості статей в українській Вікіпедії. Як було наголошено під час презентації, ця програма може посприяти поліпшенню якості статей про населені пункти, організації, установи та людей, чия діяльність пов’язана з Харківською областю.

Значна кількість питань учасників віківишколу стосувались проблем критеріїв значимості (зокрема, письменників, краєзнавців та громадських активістів), авторського права на тексти та зображення, а також механізму вилучення статей у Вікіпедії, яке відбувається шляхом обговорення редакторами Вікіпедії на основі аргументів з посиланням на правила Вікіпедії.

Під час тренінгу учасники також мали можливість ознайомитись із наявними україномовними електронними посібниками з редагування Вікіпедії.

Також з директором Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки Наталею Шостко було домовлено про подальшу співпрацю в рамках програми «БоГеМА», яка викликала зацікавленість в учасників віківишколу, у Харкові та в районах Харківської області. Як зазначив Сергій Петров, «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека є координатором бібліотек Харківської області, тому реалізація проекту зі співпраці з районними бібліотеками має велику перспективу».

Серед найближчих заходів планується провести 31 січня 2015 року у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці та низці районних бібліотек Харківської області Вікіфлешмоб до 11-річчя української Вікіпедії.

Зазначення авторських прав: світлина «Wikiworkshop GLAM Kharkiv 21012015 1» авторства Kharkivian з Вікісховища за ліцензією CC BY-SA 4.0.

About YurB

http://diasp.eu/u/yurb
Опубліковано у Наука і освіта, Поточні події, Проекти з партнерами, Публічні заходи | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s