Суд виграно: державні списки пам’яток мають бути відкритими

Для проведення фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» та систематизації інформації про культурний спадок нашої країни, ГО «Вікімедіа Україна» формує списки пам’яток історії, культури, архітектури та археології з офіційних державних переліків. Для цього ми надсилаємо запити – а відповідальні органи повинні надавати нам цю абсолютно вільну і публічну інформацію впродовж п’яти робочих днів (за Законом України «Про доступ до публічної інформації»).

Проте, на жаль, не завжди все складається так, як має бути. Частина чиновників втрачає списки пам’яток, не веде їх належним чином, а частина – прямо відмовляється їх відкривати, стверджуючи, що ця інформація є «службовою», що абсолютно суперечить і закону, і здоровому глузду. Припущення щодо мотивів, які можуть мати при цьому службовці, – тема для окремої розмови.

Ми вирішили боротися і йти далі. Від імені виконавчого директора «Вікімедіа Україна» Наталії Тимків, за підтримки Фонду захисту права на доступ до інформації Інституту Медіа Права, подали судовий позов проти Покровської райдержадміністрації Дніпропетровської області – одного з органів, який не надавав списки.

Як не рідко трапляється це в нашій країні, суд став на нашу сторону і ствердив, що державні списки пам’яток культури мають бути відкритими. Тепер РДА має відкрити нарешті нам інформацію, запитувану ще в серпні минулого року.

А тим часом, конкурсні списки «Вікі любить пам’ятки» у Вікіпедії, які є наразі найповнішим переліком пам’яток культурного спадку України, ще містять й інші білі плями.

Фото: Спасо-Преображенський кафедральний собор Дніпропетровська. Об’єкт культурної спадщини та найкраща фотографія Дніпропетровської області за результатами фотоконкурсу “Вікі любить пам’ятки” 2014 року Автор: Сергій Рижков, ліцензія CC-BY-SA 4.0

Опубліковано у Поточні події, Співпрація з державою | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

6 Responses to Суд виграно: державні списки пам’яток мають бути відкритими

 1. dghooo коментує:

  А текст рішення буде?

  Подобається

 2. dghooo коментує:

  А чи можна почитати рішення?

  Подобається

 3. Юрій Пероганич коментує:

  Хто адвокат і яка вартість юридичного супроводу цієї і подібних справ? http://medialaw.kiev.ua/foi/foi_fund/

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s