В українській Вікіпедії відбувся Вікіфлешмоб, присвячений її 11-річчю

Учасники Вікіфлешмобу у Першій львівській медіатеці

Учасники Вікіфлешмобу у Першій львівській медіатеці

Уже вдруге в українській Вікіпедії відбувся «Вікіфлешмоб», протягом якого онлайн-спільнота вікіпедистів звернулася до відвідувачів сайту з пропозицією долучитись до розбудови вільної енциклопедії, створивши статтю.

У рамках акції 31 січня — 1 лютого у 8 областях України відбулись також зустрічі-тренінги, де початківці могли поспілкуватись із досвідченими дописувачами Вікіпедії й дізнатися про основні засади редагування вільної енциклопедії, а також отримати допомогу в створенні своєї першої статті.

Учасники Вікіфлешмобу створили 231 статтю. Тематика статей найрізноманітніша — від музичних інструментів, манґи і державних стандартів до фізики чорних дір, біології, географії й історії. Найбільшою статтею, започаткованою протягом Вікіфлешмобу, стала стаття «Червоний терор у Севастополі», яка містить понад 65 кілобайтів тексту.

До Вікіфлешмобу долучився цілий ряд установ, надавши приміщення й забезпечивши можливість проведення локального заходу. Серед них:

Окрім того до Вікіфлешмобу долучилася Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації, яка у рамках заходу окрім створення статей також організувала фотофлешмоб #ялюблювікі.

Ідею Вікіфлешмобу висловив ще торік користувач з ніком ХендрюХ; згодом її підхопив і почав активно просувати Ігор Костенко, але реалізувати її вдалось лише після трагічної загибелі Ігоря на Майдані. Перший Вікіфлешмоб, що відбувся 27 квітня 2014 року, був присвячений пам’яті Ігоря Костенка.

About YurB

http://diasp.eu/u/yurb
Опубліковано у Поточні події, Проекти з партнерами, Публічні заходи | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

4 Responses to В українській Вікіпедії відбувся Вікіфлешмоб, присвячений її 11-річчю

  1. Катерина Осадча коментує:

    Скажіть, будь ласка, чому до списку установ, що долучилися до Вікіфлешмобу не включені навчальні заклади м. Мелітополя, які провели також захід, Це Мелітопольський державний педагогічний університет і Гімназія № 10.

    Подобається

  2. Альона Янчук коментує:

    І Хмельницька ОУНБ брала участь у Вікіфлешмобі….

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s