Уже вдруге в українській Вікіпедії відбувся «Вікіфлешмоб», протягом якого онлайн-спільнота вікіпедистів звернулася до відвідувачів сайту з пропозицією долучитись до розбудови вільної енциклопедії, створивши статтю.
У рамках акції 31 січня — 1 лютого у 8 областях України відбулись також зустрічі-тренінги, де початківці могли поспілкуватись із досвідченими дописувачами Вікіпедії й дізнатися про основні засади редагування вільної енциклопедії, а також отримати допомогу в створенні своєї першої статті.
Учасники Вікіфлешмобу створили 231 статтю. Тематика статей найрізноманітніша — від музичних інструментів, манґи і державних стандартів до фізики чорних дір, біології, географії й історії. Найбільшою статтею, започаткованою протягом Вікіфлешмобу, стала стаття «Червоний терор у Севастополі», яка містить понад 65 кілобайтів тексту.
До Вікіфлешмобу долучився цілий ряд установ, надавши приміщення й забезпечивши можливість проведення локального заходу. Серед них:
- Гімназія № 10 м. Мелітополь;
- Запорізька обласна бібліотека для юнацтва;
- Мелітопольський державний педагогічний університет;
- Перша львівська медіатека;
- Харківська обласна універсальна наукова бібліотека;
- Харківське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка;
- Херсонська центральна міська бібліотека імені Лесі Українки;
- Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Миколи Островського;
- Черкаська центральна міська бібліотека імені Лесі Українки;
- Чернігівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 29;
- Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка
- А також ряд бібліотек у Дніпропетровській, Запорізькій, та Харківській областях.
Окрім того до Вікіфлешмобу долучилася Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації, яка у рамках заходу окрім створення статей також організувала фотофлешмоб #ялюблювікі.
Ідею Вікіфлешмобу висловив ще торік користувач з ніком ХендрюХ; згодом її підхопив і почав активно просувати Ігор Костенко, але реалізувати її вдалось лише після трагічної загибелі Ігоря на Майдані. Перший Вікіфлешмоб, що відбувся 27 квітня 2014 року, був присвячений пам’яті Ігоря Костенка.
Скажіть, будь ласка, чому до списку установ, що долучилися до Вікіфлешмобу не включені навчальні заклади м. Мелітополя, які провели також захід, Це Мелітопольський державний педагогічний університет і Гімназія № 10.
ПодобаєтьсяПодобається
Виправили, дякуємо за уважність!
ПодобаєтьсяПодобається
І Хмельницька ОУНБ брала участь у Вікіфлешмобі….
ПодобаєтьсяПодобається
Дописали 😉
ПодобаєтьсяПодобається