28 лютого, у суботу, відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу статей «Військова справа у Вікіпедії». Захід пройшов у стінах Національного військово-історичного музею.
«Вікімедіа Україна» нагородила переможців конкурсу з наповнення Вікіпедії статтями про військову справу. Держава не проводить жодної інформаційної роботи серед населення на теми, що стосуються різних аспектів ведення війни — незважаючи на гостру потребу людей орієнтуватися в цих проблемах.
Важливість відтворення воєнної інформації у Вікіпедії підкреслив Олександр Дейнега — командир першого відділення першої роти батальйону «Донбас», що вийшов із полону ДНР. За його словами, така інформація особливо потрібна людям, що проживають у зоні АТО та бійцям після повернення з полону. Більш того, Вікіпедія, яку редагують тисячі людей, допомагає бійцям оперативною інформацією навіть під час воєнних дій.
Статей у Вікіпедії на тему військової справи українською мовою значно менше, аніж англійською чи російською. Конкурс з написання статей у Вікіпедії мав заповнити інформаційні прогалини — і зібрав майже 800 статей на цю тематику. Конкурс було проведено представниками Вікіпедії в Україні за ініціативи командира батальйону територіальної оборони «Донбас» Семена Семенченка.
Ярослав Тинченко, заступник директора Національного військово-історичного музею України з наукової роботи, український історик і журналіст, привітав переможців і подякував їм за їхню працю. «Я досить часто посилаюся на Вікіпедію, відповідаючи на запитання, вона дає можливість спростувати неправдоподібну інформацію», — сказав він. Пан Ярослав також зауважив, що автори конкурсних статей використовували матеріали і дослідження музею, чому він дуже радий.
Найбільше статей учасники конкурсу написали про військові з’єднання й армії, видатних людей, військові операції, бронетехніку і флот, трохи менше — про артилерію і стрілецьку зброю. Статті на українську тематику, стосувались насамперед, подій на сході України. Зокрема, було створено статті практично про всі батальйони територіальної оборони та про героїв цих кривавих подій. Член журі, редактор Вікіпедії Валентина Кодола підкреслила, що це був найбільший поки що в Україні конкурс статей у Вікіпедії.
Цінними призами було нагороджено 5 (п’ять) основних переможців — користувачів з ніками Nickispeaki, Кочергін Роман, Яким, Onyx1423, Sas1975kr — а також були відзначені переможці за конкурсними тижнями та автори найкращих статей, створених у рамках конкурсу, висловлено подяку членам журі.
По завершенні заходу Ярослав Тинченко провів екскурсію музеєм, зокрема експозицією, що стосується подій війни на Донбасі. Він також розказав, що з 18 березня планується повне переосмислення організації Музею.
Автор фото: Ілля Корнійко, ліцензія CC-BY-SA-4.0
Більше фото дивіться на Вікісховищі: WMUA_Military_contest_awards
Нагадаємо, що конкурс статей «Військова справа» проходив в україномовному розділі Вікіпедії із 10 листопада до 10 грудня включно. Організаторами конкурсу стали його ініціатор командир батальйону територіальної оборони «Донбас» Семен Семенченко та ГО «Вікімедіа Україна».
Сповіщення: Триває музейний тиждень в українській Вікіпедії | Вікімедіа Україна
Сповіщення: В українській Вікіпедії триває музейний тиждень | Вікі: медіа і технології
Сповіщення: Життя таке: тут є, а тут нема | Вікімедіа Україна