У Рівному відбувся віківишкіл для бібліотекарів

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Coat_of_arms_Rivne.svg23 березня у Рівненській обласній бібліотеці відбувся віківишкіл для працівників бібліотек області.

До 70-го Дня Перемоги бібліотекарі займаються внесенням у Вікіпедію відомостей про мешканців Рівненщини, які брали участь у Другій світовій війні, тож їм знадобилась допомога щодо коректного розміщення та оформлення вікістатей. Віра Моторко (користувачка Вікіпедії Ата) та Ілля Корнійко (користувач Ilya) розповіли про те, як читати вільну енциклопедію, п’ять основ, на яких вона базується, критерії значимості статей та вимоги до їх стилю, а також про зображення і їх оформлення. Також розповіли про різноманітні форми співпраці спільноти редакторів Вікіпедії: тематичні тижні, конкурси з написання статей, конкурси фотографій «Вікі любить пам’ятки» та «Вікі любить Землю».

У ході розмови бібліотекарі нарікали на нестачу друкованих джерел про ветеранів-орденоносців області, на які можна було б посилатися у Вікіпедії. Чимало матеріалів, зібраних самими працівниками, ніде досі не були опубліковані, тому видалялися користувачами Вікіпедії при спробі внесення у статті. На власному досвіді ці нові дописувачі Вікіпедії дізнались, а в ході вишколу пересвідчились, що Вікіпедія не може бути першоджерелом і місцем для оригінальних досліджень.

Вишкіл привернув увагу учасників до іншої теми — у Вікіпедії є інформативні статті лише про дуже невелику кількість населених пунктів області, про села ж — переважно лише заготовки. Тож видається доцільним перш за все зосередитися на наповненні статей про села, у тому числі інформацією про їхніх відомих мешканців.

Презентацію з вишколу можна переглянути у Вікісховищі.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:RivneLibraryWikiTraining.JPG

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:RivneLibraryWikiTraining_03.JPG

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Church_of_the_Assumption_in_Rivne_19.JPG

Успенська церква, найстаріша будівля міста

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:RivneCostelAndTrolleybus.jpg

Зал камерної та органної музики (колись — костел) і тролейбус

До речі, статтю у Вікіпедії про Успенську церкву в Рівному було створено нещодавно в рамках конкурсу статей «Вікіпедія любить пам’ятки». Статті про зал камерної та органної музики (у минулому — костел) ще немає. Список інших статей, які також варто створити, можна подивитися тут.

Фото: Ilya (CC-BY-SA 4.0)

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Поточні події, Публічні заходи | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s