26 березня у Києві відбудеться круглий стіл «Свобода панорами»

Свобода панорами дозволяє фотографувати пам'ятники та інші твори, розміщені в публічних місцях

Свобода панорами дозволяє фотографувати пам’ятники та споруди, розміщені в громадських місцях

У четвер, 26 березня, о 10:00 відбудеться круглий стіл на тему «Свобода панорами», де мова йтиме про позитивні та негативні сторони законопроекту щодо змін до Закону України «Про авторське право та суміжні права» №1677, зареєстрованого 29 грудня 2014 року. Ці зміни мали б урегулювали право вільно створювати та розповсюджувати зображення чи відео творів образотворчого, ужиткового мистецтва, архітектури, містобудування і садово-паркового мистецтва, що знаходяться у громадських і публічно доступних місцях. За чинним законодавством України передбачено відтворювання творів архітектури та мистецтва лише з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, тобто фактично фотографування більшості радянських будівель чи скульптур і абсолютно всього, створеного за часів незалежності, вимагає дозволу автора. Під цю норму підпадає все — від будівель Верховної Ради (для фотографування якої потрібен дозвіл спадкоємців архітектора Заболотного) до пам’ятників Тарасові Шевченку чи жертвам Голодомору. В Україні багато сучасних пам’яток, зображення яких хотілося б бачити в путівниках чи фотоальбомах, але для цього укладачам таких матеріалів потрібно дозволити вільно фотографувати їх, не переймаючись, що вони цим порушать закон.

Серед учасників заходу плануються представники Державної служби інтелектуальної власності України, профільного комітету ВРУ, Патентно-юридичної компанії «IPStyle», юрист АТ «Юскутум» та інші. Від ГО «Вікімедіа Україна» будуть Левон Азізян, член Правління, та Дмитро Говор, розробник законопроекту та керівник адвокатського бюро «Говор» (м. Вінниця).

21 січня 2015 року українські вікіпедисти почали кампанію за ухвалення законопроекту про свободу панорами, за цей час за підтримку біло зібрано більше 10 тисяч підписів.

Місце та час проведення. Четвер, 26 березня, 10:00. Бізнес-центр «ЛІГА», за адресою Київ, вул. Т. Шамрила, 23.

Контакти для реєстрації:
Олена Молокова,
+38 (044) 585 24 05, registration@ligazakon.ua

У листі має бути вказана назва організації/ЗМІ, ПІБ учасника, посада і контактний номер. Учасникам буде надіслало листа із підтвердженням.

Реєстрація учасників відкрита до 17:00, 25.03.2015, реєстрація для представників ЗМІ — до 09:00 26.03.2015.

Опубліковано у Анонси, Закордонний досвід, Проекти з партнерами, Публічні заходи, Співпрація з державою, Спілкування з масмедіа | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s