Тема тижня у конкурсі Вікіпедії — Естонія та Грузія

У Вікіпедії, яку може читати й редагувати кожен охочий, триває конкурс з написання статей про країни Центральної та Східної Європи — CEE Spring 2015. Кожного тижня ми звертаємо увагу на інші країни. З 11 по 17 квітня запрошуємо писати статті про Естонію та Грузію.

Естонські вікіпедисти підготували чималий список статей, які вони хотіли б бачити у Вікіпедії всіма мовами регіону. Як і в тижнях інших країн, запропоновані теми зібрані в 11 груп: культура і мова, природа / географія, економіка, суспільство, спорт, політика, транспорт, історія, наука, освіта й жінки.

Деякі з них створені задовго до початку тижня, наприклад, стаття про Естонський драматичний театр. Заснований він у 1920 році; будівля театру належить до пам’яток культурної спадщини Естонії. 

Попри це, стаття про Eesti Draamateater в українській Вікіпедії зовсім маленька, тож Ви можете долучитися до конкурсу, покращивши її.

Природа Естонії багата на острови й озера. Острів Найссаар розташований у Фінській затоці стратегічно вигідно, тож історія у нього цікава. Фортифікаційні споруду на острові будувалися з XVIII століття, він був і «сухопутним дредноутом», і «республікою матросів і будівельників», і військовою базою. Стаття про острів Найссаар у Вікіпедії поки що чекає свого автора.

Острів Найссаар (фото Ingvar Pärnamäe) https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Naissaar.JPG

Острів Найссаар (фото Ingvar Pärnamäe)

 

Грузія розташована запевне на іншому кінці регіону. Знаменита своїми винами, танцями, оригінальною писемністю, відомими співачками, багатою історією і смачною кухнею — все це спадає на думку і Вам, адже так? — вона описана у Вікіпедії достатньо мало.

На фото внизу — Тбіліський державний університет, статтю про який варто розширити. Немає статей про музику Грузії, поета й письменника Важа-Пшавела, порт Поті, Грузинську національну астрофізичну обсерваторію і про професора фізики Георгія Двалі. Ловіть хвилю натхнення і — може саме Ви зробите так, що усі зможуть дізнатися про Грузію більше саме з Вікіпедії.

I корпус Тбіліського державного університету (фото Giorgi Balakhadze, CC-BY-SA-3.0)  https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tbilisi,_Georgia_—_Tbilisi_State_University,_I_Corpus%27s_front_view.jpg

I корпус Тбіліського державного університету (фото Giorgi Balakhadze, CC-BY-SA-3.0)

Хто бував у Грузії, той не може не відзначити красу природи цієї країни. Один з національних парків Грузії — Лагодехі, заснований у 1912 році. У парку є кілька мальовничих озер і  багато водоспадів, найвищий з яких спадає з висоти 100 метрів.

Панорама водоспаду у національному парку Лагодехі (фото Joar Wandborg, CC-BY-SA-2.0) https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lagodekhi.Waterfall_panoramic_view_(Photo_by_Joar_Wandborg,_2011).jpg

Панорама водоспаду у національному парку Лагодехі (фото Joar Wandborg, CC-BY-SA-2.0)

 

Ще раз запрошуємо долучатися до написання статей у Вікіпедію. Адже це не просто заклик, а конкурс, і тільки наполегливому дістанеться приз 😉

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Вікітижні, Конкурси | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Тема тижня у конкурсі Вікіпедії — Естонія та Грузія

  1. Сповіщення: У грузинській Вікіпедії з’явилася 100-тисячна стаття | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s