Ще один крок до вільних знань українською мовою  

Україна на карті Європи

Одна зі сторінок книги

Насправді дуже приємно, коли автори текстів заохочують якнайширше використання своєї праці, поширюючи її під вільною ліцензією. Нещодавно ще однією вільною книгою стала праця Кирила Галушка «Україна на карті Європи: Україна та українці у картографії від Античності до XX століття», видана у Києві в 2014 році.

Кирило Галушко — український історик, соціолог і публіцист. Викладає у Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова і є автором кількох навчальних посібників з історії та етносоціології. Науково-популярне видання «Україна на карті Європи» оповідає про умови виникнення України на карті Європи, її межі у різний час, історичні назви земель у різні періоди — про весь шлях до сучасних обрисів.

Віднині, з дозволу автора, книгу будь-хто може вільно копіювати, розмножувати, поширювати з будь-якою метою, навіть комерційною, а також створювати на основі книжки похідні твори. При цьому обов’язково має бути посилання на книжку і її автора, а при створенні похідних творів – вони так само мають бути вільними.

Це, зокрема, означає те, що тепер з цієї книги можна брати цитати будь-якої довжини і зі змінами чи без змін вставляти до статей Вікіпедії, чи створювати в цій енциклопедії, яку може редагувати кожен, нові статті на її основі з безумовним посиланням на джерело.

Лого Вікісховища

Книгу презентував Юрій Єхануров на одному зі сніданків Клубу «Коло». Електронна версія книги завантажена і доступна у Вікісховищі.

Користуюся нагодою закликати авторів і власників авторських прав некомерційних видань проявити добру волю і повторити добрий приклад пана Кирила Галушка. Особливо це стосується енциклопедичних, довідкових, історичних, природничих, суспільних, інших наукових та науково-популярних видань українською мовою.

Ваші книжки в електронному вигляді із супровідним листом про те, що Ви дозволяєте їх вільне поширення на умовах обраної вільної ліцензії і розумієте, про що йдеться, надсилайте на permissions-uk@wikimedia.org.

При наявності лише паперової версії волонтери можуть допомогти її відсканувати.

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі https://fb.com/perohanych, +380 67 505 1201
Опубліковано у Вільні ліцензії, Поточні події | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s