У продовження конкурсу «Пишемо про НАТО»

З 4 серпня  по  21 вересня 2014 року Вікімедіа Україна проводила конкурс «Пишемо про НАТО», стимулюючи наповнення української Вікіпедії статтями про цю міжнародну організацію.

2 липня, за підтримки Центру інформації та документації в Україні, відбулась 11 Асамблея Громадської ліги Україна-НАТО під темою «Україна та НАТО: спільна протидія гібридній війні». Представникам  ГО «Вікімедіа Україна» видалось бути присутнім на Асамблеї, яка проходила в декілька сесій. Модераторкою стала Ольга Гресько, к.ф.н., доцент кафедри телебачення і радіомовлення Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

«Вітальні ремарки» розпочав Гвідас Керушаускас, заступник голови місії, радник-посланник, Посольство Литовської Республіки в Україні, Контактне Посольство НАТО в Україні. Він акцентував увагу на підтримці України, наголошуючи на протидії агресії зі сторони Росії щодо України. Звернув увагу на те, що українському уряду потрібно проводити реформи. Український народ, наразі, за його визначенням – джерело натхнення й треба зробити все, щоб євровибір України став незворотнім. Відзначив, що останні трагічні події спричини волонтерський рух на Україні, який найбільший за розмахом за все існування волонтерського руху.

Сергій Джердж, к.п.н., голова Громадської ліги Україна-НАТО, привітав представників із Донецького та Луганського регіонів, які займаються волонтерством. Підкреслив роль громадянського суспільства в ході російсько-української війни. Прокоментував слова С. Полторака, який сказав, що Росія кидає виклик міжнародним організаціям, а також визначив роль інформаційного простору, завдання якого – показати проблеми Росії в різних сферах, що реально існують. Визначив напрямки підтримки України світовим співтовариством: запровадження санкцій щодо Росії, економічна та фінансова підтримка України, постачання зброї. Посилення безпеки України бачить в Євроінтеграції.

Ігор Долгов, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції, заявив, що найкращою зброєю є реформи. ВР ратифікувала 2 Акти, які здолали перешкоди в постачанні техніки. Сказав, що просто рекомендації мало можуть допомогти, а треба діяти, зокрема відзначивши рух волонтерів. Повідомив, що всі кошти, які передбачали співробітництво НАТО з Росією передано Україні. Наголосив на громадському контролі над усіма ланками, який базується на відповідних нормативних актах.

Володимир Щелкунов, президент ІСС Ukraine, голова Громадської ради при МЗС України, радник Прем’єр-міністра України, передав вітання від прем’єр-міністра А. Яценюка й  сказав, що всі матеріали Асамблеї будуть передані в штаб-квартиру НАТО.

Олександр Литвиненко, д.п.н., заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, відзначив, що Росія скористалась складною ситуацією після Революції гідності, захоплення Криму, тому це поклало наступ на схід України. Проте, відзначив, що план бліц-крігу провалився ще у липні 2014 року. Це й змінило тактику Росії, яка перейшла на постачання зброї бойовикам, надсилання своїх збройних сил, теракти, намагання послабити економіку України. Цілі Росії, сказав він, незмінні, але змінна тактика, тому тут має всіх зусиль прикласти громадянське суспільство.

Далі відбулась скайп-конференція із Робертом Пшелем, екс-директором Інформаційного бюро НАТО в Москві, який сказав, що всі країни світу переконані, що Росія веде війну з Україною й нових доказів світовій громадськості не потрібно. Він відповів на ряд запитань учасників Асамблеї.

Перша сесія «Євроатлантичні прагнення України після Революції гідності» носила менш офіційних характер, ніж «Вітальні ремарки». За словами Олега Соскіна, д.е.н., професора, директора Інституту трансформації суспільства, заступника голови Громадської ліги Україна-НАТО, «трахамундія» закінчилась й почалась продуктивна робота. Її роботу розпочав Богдан Червак, перший заступник голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України, який визначив роль інформаційного простору, але так і не зміг дати відповіді одному з учасників Асамблеї, чому до цього часу на підконтрольних територіях транслюється російське телебачення.

О. Соскін заявив, що декілька років тому він передбачав агресію Росії й заявляв про це публічно. Тепер він, аналізуючи історичний процес, передбачає недалеке падіння імперії 21 століття – Російської Федерації.

Цікавим та практичним був виступ Григорія Перепелиці, д.п.н., професора Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, директора Інституту зовнішньої політики при Дипломатичній академії МЗС України.

Першу сесію звершили Ірина Бекешкіна, к.ф.н., директорка Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Дмитро Райський, Асоціація Атлантичного Договору (Брюссель, Бельгія). Ірина Бекешкіна, яка постійно відвідує зону АТО наголосила на інформаційній роботі на підконтрольних територіях. Дмитро Райський відзначив також роль громадянського суспільства та євроінтеграційні прагнення України.

Всі учасники з цікавістю заслухали виступ екс-депутата Івана Зайця. Він сказав, що війна йде не тільки за Україну, а за всю Європу. Головна сила – референдум, який остаточно сформує прагнення українців. Визначив, що нинішня ситуація для України складна, але не безнадійна. Свій виступ завершив словами «Слава Україні».

Наступні сесії «Роль громадянського суспільства у протидії інформаційній війні та пропаганді» та «Україна та НАТО у новій євроатлантичній безпековій архітектурі: залучення української громади» представлені виступами Світлани Заліщук, голови підкомітету з питань євроатлантичного співробітництва та євроінтеграції Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, Олексія Коломійця, Президента Центру європейських та трансатлантичних студій, Віктора Топальського, к.і.н., начальника науково-дослідної лабораторії Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних сил України, Олега Кокошинського, віце-президент Атлантичної ради України, заступника голови Громадської ліги Україна-НАТО, Павла Жовніренка — голови правління Центру стратегічних досліджень

Зібрання завершило прийняття звернень та заяв від Асамблеї.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:NATO-Ukraine_Civic_League_11th_Assembly_03.jpg

«Вітальні ремарки». Зліва направо: Ольга Гресько, Гвідас Керушаускас, Сергій Джердж, Ігор Долгов, Олександр Литвиненко, Володимир Щелкунов

І сесія. Зліва направо: Олег Соскін, Дмитро Райський

І сесія. Зліва направо: Олег Соскін, Дмитро Райський

Гвідас Керушаускас

Гвідас Керушаускас

Іван Заєць

Іван Заєць

Фото розповсюджуються під ліцензією CC-BY-SA-4.0

Опубліковано у Публічні заходи | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.