Європейський парламент відхилив спробу заборонити «свободу панорами». Чи запровадить її Україна?

9 липня Є​вропейський ​П​арламент відхилив​ ​​пропозицію Єврокомісії, яка мала обмежити так звану «свободу панорами» — принцип, що дозволяє вільно фотографувати споруди, розташовані у громадських місцях.

На основі принципу «свободи панорами» функціонує низка фотобанків і найбільша онлайн-енциклопедія Вікіпедія.

П​ропозиція​ дозволити комерційне використання фотографій і відео таких споруд лише з дозволу їх авторів​ викликала велике занепокоєння у спільноті Вікіпедії​.​​ У разі її прийняття, з ​​енциклопедії, яка відповідально ставиться до дотримання авторського права, довелось би вилучити значну кількість фотографій — наприклад, колеса огляду «Лондонське око» чи ​королівського замку у Варшаві (авторські права на реставрацію останнього закінчуються у 2053 році). Читачі, що відкривали Вікіпедію на території ЄС, впродовж двох тижнів могли бачити банер, який закликав «зберегти свободу панорами».

Натомість в Україні цієї законодавчої норми, яка дозволяє туристам законно фотографувати пам’ятки​, ще навіть не запроваджено.

29 грудня 2014 року у Верховній раді зареєстровано законопроект №1677, що передбачає зняття обмежень на використання зображень споруд та пам’ятників. Українські вікіпедисти провадять кампанію за його ухвалення.

За чинним законодавством будь-яке фото сучасної будівлі чи пам’ятника може вважатися порушенням авторських прав, якщо ви не маєте дозволу від їх авторів.

Так мали б виглядати фото, зроблені без отримання дозволу в авторів будівель. Лондонське Око (автор фото Kham Tran), Королівський замок Варшави (автори Ala z, Halibutt) [CC BY-SA] Так мали б виглядати фото, зроблені без отримання дозволу в авторів будівель. Лондонське Око (автор фото Kham Tran), Королівський замок Варшави (автори Ala z, Halibutt) [CC BY-SA]
Так мали б виглядати фото, зроблені без отримання дозволу в авторів будівель.
Лондонське Око (автор фото Kham Tran), Королівський замок у Варшаві (автори Ala z, Halibutt) [CC BY-SA]

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Закордонний досвід, Поточні події, Прес-релізи | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Європейський парламент відхилив спробу заборонити «свободу панорами». Чи запровадить її Україна?

  1. Сповіщення: Вікіманія 2015: що привезли українці з міжнародної конференції вікіпедистів | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: Ukraina teekond panoraamivabaduse poole – Wikimedia Eesti

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s