Віківиди — вільний довідник біологічних видів

Логотип ВіківидівЧи Ви чули колись про проект Віківиди? Якщо так, то це дуже приємно. Віківиди — сестринський проект Вікіпедії, ще один сайт із родини вікіпроектів, які може редагувати й покращувати будь-хто.

Віківиди, або ж Wikispecies — довідник із таксономії біологічних видів, задуманий як відкритий і вільний каталог, що містить класифікацію тварин, рослин, грибів, бактерій, археїв, найпростіших та інших форм життя.

Типова стаття у Віківидах має секцію таксономічної навігації, народні назви таксону, альтернативні класифікації, посилання, визначення та, можливо, опис видів. Народні назви є посиланнями на статті Вікіпедії багатьма мовами.

Нещодавно, а саме 14 вересня, Віківиди святкували свій 11-й день народження. Цей проект створено окремо від Вікіпедії, щоб бути корисним радше для професіоналів, а не для загальної аудиторії. Окремо від Вікісховища, щоб мати зручну саме для таксономії структуру, якої немає у репозиторії медіафайлів. І його не об’єднано з Вікіданими, хоча така ідея є.

Спільнота редакторів Віківидів регулярно обирає «Вид місяця». У вересні 2015 року це тюлень звичайний (Phoca vitulina), один з найвідоміших видів родини тюленеві (на фото); поширений в арктичних і субарктичних районах Атлантичного і Тихого океанів.

На сьогодні у проекті Віківиди є 437 607 статей. Якщо Ви маєте професійний інтерес до таксономії — запрошуємо Вас користуватися цим проектом і покращувати його 🙂

Тюлень звичайний (Phoca vitulina). Автор фото — Andreas Trepte, www.photo-natur.de (ліцензія CC-BY-SA-2.5)

Тюлень звичайний (Phoca vitulina). Автор фото — Andreas Trepte, http://www.photo-natur.de (ліцензія CC-BY-SA-2.5)

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Наука і освіта, Філософія | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s