З нагоди Днів науки нагороджено переможців української частини Європейського конкурсу наукових фотографій

10 листопада святкується Всесвітній день науки в ім’я миру й розвитку. З цієї нагоди в Україні 14–15 листопада пройдуть «Дні науки», а представники Вікіпедії нагородили переможців українського етапу міжнародного конкурсу European Science Photo Contest («Європейський конкурс наукових фотографій»). Найкращі світлини представлені на виставці в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України.

Конкурс ESPC започаткований вікіпедистами з Естонії як локальний 2011 року. Загальноєвропейська акція відбувається вперше в історії Вікіпедії 2015 року. Понад 20 країн візьмуть участь у конкурсі впродовж цієї осені, й «Вікімедіа Україна» стала першою серед вікіосередків, провівши його впродовж жовтня. В Україні проект проходив за участі науково-популярних проектів «Дні науки» й «Моя наука».

Завдяки Європейському конкурсу наукових фотографій Вікіпедія наповнюється якісними зображеннями – ілюстраціями статей з різних наук: від археології до астрофізики. За місяць тривалості української частини конкурсу на Вікісховище було завантажено 1221 зображення.

Українські вчені, викладачі, любителі науки показали найрізноманітніші боки сучасних наукових досліджень. У колекції світлин можна побачити й складні прилади з українських та іноземних лабораторій, і мікрофотографії клітин рослин і тварин, і кадри з археологічних розкопок, і електронномікроскопічні знімки наноматеріалів, і математичні моделі, і записи функцій серця та мозку, і далекі галактики, і багато інших наукових цікавинок.

«Вікіпедія є одним з найважливіших чинників популяризації наукової інформації у світі – то ж треба, щоб вона не тільки описувала, але й показувала, що таке наука, – зазначає одна із організаторів проекту, редакторка Вікіпедії Helixitta. – Як і всі знання, зібрані у Вікіпедії та інших проектах Фонду Вікімедіа, ці зображення є вільними та доступними для використання всім людством».

А вже цих вихідних, 14-15 листопада, у Києві, Львові, Харкові та Дніпропетровську пройдуть «Дні науки», під час яких відчиняються двері наукових установ, лабораторій, музеїв. Науковці розповідають усім охочим про науку зрозумілими словами. Захід супроводжується безкоштовними науково-популярними лекціями, демонстраціями експериментів, екскурсіями. Засновниками цієї акції є команда науково-популярного порталу «Моя наука», Рада молодих учених НАН України і ГО «Наукова унія».

Всередині антенного дзеркала радіотелескопа РТ-70. Автор: Vladimir Vlasenko. Повний текст опису тут: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Radio_telescope_RT-70.jpg // CC-BY-SA 4.0

Всередині антенного дзеркала радіотелескопа РТ-70. Автор: Vladimir Vlasenko. Повний текст опису тут: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Radio_telescope_RT-70.jpg // CC-BY-SA 4.0

 Переможці Європейського конкурсу наукових фотографій визначені у п’яти номінаціях:

  • «Мікроскопія» –  Дмитро Лєонтьєв
  • «Нефотографічні зображення» – користувач Belch84
  • «Колажі» – користувачка Goshovska
  • «Люди в науці» – Каїра Федір
  • «Загальна категорія» – Vladimir Vlasenko
Дмитро Леонтьєв (Харків). Автор фото — Ілля Корнійко, ліцензія CC-BY-SA-4.0

Дмитро Леонтьєв (Харків), переможець у номінації «Мікроскопія». Автор фото — Ілля Корнійко, ліцензія CC-BY-SA-4.0

Зображення-переможці української частини конкурсу зібрані у категорії Вікісховища (щоб побачити опис, треба клікнути на саме зображення і перейти на його сторінку).
Півтори сотні найкращих зображень можна переглянути теж у Вікісховищі.
А ще — категорія фотографій із вручення призів переможцям.

Учасники прес-конференції

Учасники прес-конференції з нагоди нагородження переможців:
Віктор Досенко, д.м.н., професор, завідувач Відділу загальної і молекулярної патофізіології Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України;
Сергій Вовнюк, член журі українського етапу конкурсу ESPC, геохімік;
Наталія Тимків, виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна»;
Сергій Гончаров, координатор «Днів науки», патофізіолог;
Helixitta, координаторка українського етапу конкурсу ESPC, генетик.
Автор фото — Ілля Корнійко, ліцензія CC-BY-SA-4.0

Організатори, члени журі та переможці Європейського конкурсу наукових фотографій в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України

Організатори, члени журі та переможці Європейського конкурсу наукових фотографій в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України. Автор фото — Helixitta, ліцензія CC-BY-SA-4.0

Усі фото із заходу, а також зображення, подані на конкурс, можна вільно використовувати за умови вказання автора й назви ліцензії.

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Конкурси, Наука і освіта, Прес-релізи, Проекти з партнерами, Публічні заходи | Теґи: , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to З нагоди Днів науки нагороджено переможців української частини Європейського конкурсу наукових фотографій

  1. Евгений Гаев коментує:

    Молодцы, ребята!

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s