Міжнародне опитування OpenGLAM в Україні

12 листопада в Україні стартувало  OpenGLAM Benchmark Survey — міжнародне опитування музеїв, бібліотек, архівів та інших установ, що зберігають культурну спадщину.

Опитування, що проводиться онлайн  протягом 2014 — 2015 років в різних країнах, має на меті  визначити та проаналізувати поступ робіт, що включають оцифрування, обмін метаданими, створення відкритих даних, пов’язаних даних, відкритого вмісту (контенту), популяризацію культурної спадщини у соціальних мережах та краудсорсинг.  Ініціатори прагнуть дослідити, наскільки вільним та відкритим є оцифроване культурне надбання в окремих країнах, та визначити, які основні ризики та перепони існують у цій роботі. Назва опитування ідентична назві ініціативи, що підтримує відкритий контент —   OpenGLAM  (від англійського Open —  відкритий та GLAM —  абревіатура слів Galleries, Libraries, Archives, Museums —  галереї, бібліотеки, архіви, музеї).

За результатами опитування буде підготовлено порівняльний аналіз, що дозволить кожній країні-учаснику оцінити свій рівень розвитку в зазначених напрямках роботи порівняно з іншими країнами та забезпечить активістів ініціативи OpenGLAM необхідною інформацією для розуміння особливостей кожної країни, що стане, зокрема, дороговказом у пошуку партнерів для спільних проектів.

Опитування вже завершилось у Польщі, Фінляндії, Нідерландах, Швейцарії, Португалії та Болгарії (попередні результаті є у відкритому доступі). Збір даних зараз триває у Новій Зеландії, Бразилії та Україні. Участь інших країн залежить від підтримки професійних кіл та/або волонтерів на місцях.

Estermann Wikimania2015 GLAM-Survey 20150719

Аналіз результатів опитування з перших чотирьох країн-учасників (натисніть на зображення, щоб перейти до сторінки з pdf-файлом)

Ініціював та  координує це дослідження  Бернський університет прикладних наук (Швейцарія), якому допомагають національні відділення Фонду Open Knowledge, Фонду Вікімедіа, GLAM-установи тощо.  

Переклад опитування українською та створення відповідної бази контактів відбулось за допомогою членів організації ГО «Вікімедіа Україна».

Закликаємо керівників архівів, музеїв, бібліотек, що отримали лист-запрошення (тема листа «Установи збереження культурної спадщини в епоху Інтернет — візьміть участь в опитуванні!»), заповнити опитування або сприяти його заповненню фахівцями установи. Якщо Ваша організація не отримала запрошення, повідомте нас про це. Нагадаємо, опитування призначене для закладів, місія яких полягає у збереженні колекцій пам’яток культури для майбутніх поколінь. Це можуть бути галереї, бібліотеки, архіви, музеї, центри зберігання аудіовізуальних та кінематографічних матеріалів та інші організації, що мають на постійному утриманні об’єкти культурної спадщини. 

Контактний е-мейл: wm-ua@wikimedia.org

Опубліковано у Оголошення | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s