Вікімедіа Сербія святкує ювілей

Святкування десятиріччя Вікімедіа Сербія в центрі Стартіт. Фото користувача Mickey Mystique, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 4.0.

2 грудня у центрі Стартіт (Белград) Вікімедіа Сербія відзначила 10 успішних років поширення вільних знань.

На святі відбулася прем’єра 10-хвилинного відео, зробленого Лінк Еду ТВ, в якому засновники Вікімедіа Сербія: Мілош Ранчич, Філіп Малкович, Драган Сатарич та Джордже Стакич — розповідають про створення й розвиток організації.

Прес-конференція розпочалася зі слів Президента Вікімедіа Сербія Філіпа Малковича, який розповів, як 10 років тому з ентузіазму кількох людей щодо сербськомовної Вікіпедії з’явилась організація, яка нині налічує понад 170 членів — волонтерів, які втілили понад 30 проектів, спрямованих на поширення вільного вмісту. Малкович особливо подякував усім партнерам та однодумцям, які зрозуміли важливість місії Фонду Вікімедіа — вільного доступу до знань.

Святкування десятиріччя Вікімедіа Сербія в центрі Стартіт. Фото користувача Mickey Mystique, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 4.0.

Мілош Ранчич, засновник Вікімедіа Сербія і колишній президент, висловив задоволення тим, що сьогодні організація є великою і має ще більші амбіції, особливо, після того, як успішно реалізовано деякі, здавалось, неймовірні ідеї.

Драган Сатарич, засновник Вікімедіа Сербія, нагадав, що організація була носієм локалізації та інтеграції в правову систему Сербії ліцензій Creative Commons по захисту авторських прав в Інтернеті, а також що Вікімедіа й надалі треба, як це було від її початку, сприяти творчості.

Горан Обрадович, засновник Вікімедіа Сербія й один з чотирьох її президентів, наголосив, що за свої 10 років організація досягла стабільності, і висловив надію, що в наступному десятиріччі вона досягне ще більшої проникності.

Джордже Стакич, засновник Вікімедіа Сербія та член Вченої ради, розповів про успіх Освітньої програми — проекту, який було започатковано у Сербії, а потім поширено і на інші відділення Фонду Вікімедіа. Він також підкреслив розвиток проекту GLAM, який передбачає співпрацю з бібліотеками, галереями, архівами та музеями.

Єлена Проданович, член Правління та Вченої ради, зокрема наголосила на важливості розширення спільноти та оголосила майбутні плани та проекти Вікімедіа Сербія, як засновані на попередніх успіхах, так і нові ідеї.

В межах програми було показано дуже гарне опитування учнів початкової школи, які відповідали на запитання, чи знають вони Вікіпедію. Опитування було знято та змонтовано досвідченим редактором Вікіпедії Добриславом Рузичем.

Спеціальним сюрпризом було відео-звернення засновника Вікіпедії Джиммі Вейлза, який подякував Вікімедіа Сербія за відданість місії руху, особливо у питаннях зміцнення та розширення спільноти.

Святкування десятиріччя Вікімедіа Сербія в центрі Стартіт. Фото користувача Mickey Mystique, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 4.0.

Вейлз особливо подякував Філіпу Малковичу, Джордже Стакичу й Браніславу Йовановічу, які є членами Правління Вікімедіа Сербія від моменту заснування й до сьогоднішнього дня, а також привітав організацію з днем народження.

Івана Маджаревіч, керівник проектів та спільноти Вікімедіа Сербія, вручила листи подяки за особливий внесок у просування вільних знань волонтерам, редакторам Вікіпедії з найбільшим внеском, а також партнерам, однодумцям і ЗМІ, які підтримали розвиток і функціонування неприбуткових організацій, що згуртувалися навколо однієї цілі — вільного доступу до знань для всіх людей на планеті.

Програма святкування була доповнена показом найкращих фотографій з фотоконкурсу «Вікі любить Землю».

Вікімедіа Сербія ще раз дякує всім, хто долучився до цього глобального руху, й вірить, що й у майбутньому матиме таку велику підтримку волонтерів та інших партнерів.

Святкування десятиріччя Вікімедіа Сербія в центрі Стартіт. Фото користувача Mickey Mystique, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 4.0.

Більше 70 гостей — редактори Вікіпедії, волонтери, партнери, однодумці, керівники проектів, представники ЗМІ та інші — зібралися, щоб підтримати просування створення, збору і множення вільного вмісту в цьому регіоні.

Автор: Івана Гусларевіч
Фотографії: 10th Birthday of Wikimedia Serbia, користувача Mickey Mystique, вільноліцензовані на умовах CC-BY-SA 4.0, з Вікісховища.


Переклад публікації з блогу Вікімедіа Сербія. Вікімедіа Україна вітає колег з першим ювілеєм і зичить вдалого здійснення планів!

Опубліковано у Поточні події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s