Запрошуємо на концерт до 15-річчя Вікіпедії!

By Stefan Schlageter [CC0], via Wikimedia Commons15 січня вільна енциклопедія Вікіпедія святкує 15 років від свого заснування! З цієї нагоди у мистецькій вітальні Міністерства освіти і науки відбудеться вікі-концерт, присвячений цій події. Запрошуємо вас на проспект Перемоги 10 у Києві на 18:00.

Вікіпедія — це не тільки енциклопедія. Це також спільнота волонтерів, які не шкодують свого часу і зусиль, щоб забезпечити всім охочим вільний доступ до всієї суми знань людства. Концерт до 15-річчя Вікіпедії покликаний представити музичні проекти, якими займаються редактори української мовної версії вільної інтернет-енциклопедії.

У концерті прозвучать шедеври вокальної класики в українських перекладах Дмитра Ревуцького, Миколи Зерова, а також сучасних авторів. Цей пласт української культури був незаслужено забутий і майже втрачений. Відродити його покликаний проект «Світова класика українською». Лунатимуть твори композиторів різних епох від Генрі Перселла до Сергія Рахманінова, багато з них звучатимуть в українському перекладі вперше.

Кілька інструментальних мініатюр буде виконано лауреатами фортепіанного конкурсу «Каштановий рояль» – першого у світі музичного конкурсу, за умовами якого, починаючи з 2013 року, кращі записи завантажуються в проекти Фонду Вікімедіа на умовах вільних ліцензій.

У виступах задіяні понад 20 учасників, серед яких народна артистка України Наталія Свириденко, заслужена діячка мистецтв України Оксана Петрикова, заслужені артисти України Віктор Тетеря, Наталія Кречко, Оксана Дондик.

Світовою прем’єрою стане виконання твору «гімн Вікіпедії», в основі якого — тексти самої Вікіпедії, її основних засад і правил. Автор цього твору і автор проекту — композитор і дописувач української Вікіпедії Андрій Бондаренко

Партнери проекту: Міністерство освіти і науки України, ГО «Вікімедіа Україна», фортепіанний фестиваль «Каштановий рояль», мистецький портал «Жінка-Українка», газета «Культура і життя», Music-Review Ukraine

Див. також подію у Facebook

Опубліковано у Анонси, Публічні заходи | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s