У Харкові відбудеться лекція про цікавинки з життя Вікіпедії

Цього тижня, у четвер 21 січня, у «Вільному Університеті Майдан Моніторинг» у Харкові відбудеться лекція дописувача Вікіпедії та члена громадської організації «Вікімедіа Україна» Сергія Петрова «Цікавинки з життя Вікіпедії та що лишається “за кадром”».

Лекція присвячена 15-ти річчю англомовної (святкування «Дня Вікіпедії» відбулось 15 січня), 12-ти річчю української (спільнота української Вікіпедії святкуватиме 30 січня), а також 8-ми річчю кримськотатарської Вікіпедій (засновано 12 січня 2008 року). Слухачі дізнаються про внутрішнє життя дописувачів вільної онлайн-енциклопедії, «приховане» від очей її читачів.

Під час лекції Ви зможете дізнатись:

  • про найцікавіші сторінки історії англомовної та української Вікіпедій;
  • побачите на власні очі ексклюзивний топ-статей Вікіпедії;
  • про внутрішній світ Вікіпедії, «ієрархію вікіпедистів» та їх боротьбу з урядовими обмеженнями у світі вільних знань;
  • про вандалізм у Вікіпедії, його приклади (напр., «справа Вощєвського») та засоби боротьби з ним;
  • про «вікі-війни» у Вікіпедії: «битва за Харків», «історія про жовту кульку», «битва за Базалію», а також конфлікт навколо MH17;
  • про те, як різняться вікіпедисти за підходом до наповнення цієї онлайн-енциклопедії, зокрема, про «війну» між «видалянцями» та «інклюзіанцями»;
  • про історії самих вікіпедистів, які редагують Вікіпедію;
  • про те, у який спосіб Вікіпедія змінила наш світ
  • а на завершення буде трохи «вікі-гумору».

Зображення: Kharkivian. Ліцензія: CC BY-SA 3.0. Джерело: Wikimedia Commons.
Зображення містить скріншот сторінки Вікіпедії, а також логотип Вікіпедії, який є зареєстрованою торговельною маркою неурядової організації Wikimedia Foundation, Inc.

 

Лекція відбудеться у НКЦ «Indie» (м. Харків, вул. Чернишевська, 4/6). Початок 21 січня о 18:30. Вхід вільний.

Буде онлайн-трансляція лекції на каналі «Майдан Моніторинг» на YouTube. За оновленнями стежте на сторінці-події лекції та у групі «Вільного Університету Майдан Моніторинг» у Facebook. Там же буде розміщено лінк на пряму трансляцію.

Нагадаємо, що 26 лютого 2015 року у «Вільному Університеті Майдан Моніторинг» вже відбулась лекція-тренінг Сергія Петрова «Вікіпедія: від користувача до дописувача».

«Вільний Університет Майдан Моніторинг» – проект наших партнерів з ГО «Інформаційний Центр “Майдан Моніторинг”», який реалізується з вересня 2014 року. Перша лекція відбулась 11 вересня 2014 року і відтоді щочетверга о 18:30 проводились лекції харківських дослідників з різних галузей науки.

Опубліковано у Анонси, Проекти з партнерами, Публічні заходи | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s