З 29 по 31 січня проходив триденний Вікіфлешмоб з написання статей до Вікіпедії. Акцію було присвячено потрійній річниці: у січні відзначила свій 15-й день народження англійська Вікіпедія, 8-й день народження – кримськотатарська, а в суботу, 30 січня, виповнилося 12 років українській Вікіпедії.
Усі охочі, незалежно від місця перебування, могли написати статтю до Вікіпедії, а мешканці кількох українських міст також мали нагоду завітати на вікімарафони – зустрічі досвідчених вікіпедистів та новачків, – щоб разом поредагувати Вікіпедію, обмінюючись досвідом і допомагаючи одне одному.
За словами вікіпедиста Юрія Булки, одного з організаторів вікімарафону у Львові, в антикафе «CoMMuna» у Львові зібралось 20 учасників, третина яких раніше не редагували або майже не редагували Вікіпедію.
«Учасники-початківці виявилися дуже мотивованими і залишалися з нами від початку до самого кінця. Особливою гостею нашого заходу була юна вікіпедистка Медея, яка є ровесницею української Вікіпедії, і спекла для нас смачний торт. Цікавим «побічним ефектом» нашого марафону було те, що деякі учасники зацікавилися можливістю співпраці з “Вікімедіа Україна” у напрямках Освітньої програми та розвитку малих Вікіпедій (кримськотатарської)», – поділився Юрій Булка.
У Харкові редагувати Вікіпедію в колі однодумців можна було на вихідних у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці та у Креативному просторі “IT Hub NURE” студентів Харківського національного університету радіоелектроніки.
Координатор проектів ГО «Вікімедіа Україна» у Харківській області та організатор марафону Сергій Петров так прокоментував подію: «Протягом двох днів у заході взяли участь понад 20 осіб, серед яких приблизно половина не мали жодного досвіду редагування Вікіпедії. На початку учасники проходили “курс молодого бійця” з основ редагування Вікіпедії, який проводив я спільно з редактором Вікіпедії, викладачем Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Дмитром Власенком. Потім учасники працювали над своїми статтями, а досвідчені вікіпедисти допомагали їм у цій справі та відповідали на запитання. У неділю на захід завітав т.в.о. ректора Харківського національного університету радіоелектроніки Едуард Рубін, який відзначив, що Вікіпедія є чудовим інструментом для опанування нових знань та умінь студентами».
У Чернігові вікімарафон проходив в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка.
«Приємно, – каже вікіпедист та координатор заходу Микола Приходько, – що бібліотекарі на цей раз теж активно слухали і просили для себе брошуру «Редагуємо Вікіпедію». Долучитися безпосередньо в той момент до створення статей вони не змогли, але запевнили, що готують матеріали для майбутніх статей до Вікіпедії. Вразила кмітливість одного з новачків – він за годину написав статтю, заповнив шаблон-картку і навіть створив із моєю допомогою шаблон. І це в перший день! А дізнався Артем (так звати учасника) із своїм другом Віталієм про вікімарафон із групи в соцмережі. Приємно, що все більше і більше чернігівців долучається до Вікіпедії».
У Херсоні марафон вже вдруге приймала Центральна міська бібліотека імені Лесі Українки. У п’ятницю та суботу Ольга Нестеренко, редакторка Вікіпедії та завідувач Відділом комплектування Херсонської централізованої бібліотечної системи, проводила віківишколи та допомагала створювати нові статті.
«На жаль, не всі охочі змогли бути присутні саме 29 та 30 січня, але я їх заспокоїла і сказала, що я можу розказати, як це робиться, і в інший день, бо редагувати Вікіпедію можна будь-коли. Приємно вразив 16-річний хлопчина з Голопристанського району, який дізнався про захід з інтернет-новин і спеціально витратив на дорогу більше двох годин, щоб приїхати і дізнатися про Вікіпедію! Дуже сподіваюсь, що усі новачки незабаром стануть досвідченими вікіпедистами, а бібліотеки України прийматимуть в себе подібні заходи», – розповіла Ольга.
29 січня в рамках Вікіфлешмобу з ініціативи Міністерства культури України, члени «Вікімедіа Україна» провели тренінг з редагування Вікіпедії для працівників кількох столичних музеїв. Публічні заходи у Києві також відбулися на території Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Спочатку вікіпедисти отримали змогу вільно пофотографувати Лаврські будівлі, далі відбувся прес-брифінг та відкрилася виставка фотографій-переможців конкурсів «Вікі любить Землю» і «Вікі любить пам’ятки» 2014-2015 років у Лаврській дзвіниці. Після цього учасники флешмобу перемістилися до приміщення з інтернетом та долучилися до написання статей у рамках Вікіфлешмобу.
По завершенню заходів учасники невимушено спілкувалися за вікічаюванням, а у суботу, у день народження Вікіпедії, організатори заходів у Харкові та Києві пригощали учасників редакторського марафону тортами із логотипом Вікіпедії!
За три дні Вікіфлешмобу загалом в українській Вікіпедії було створено понад 1000 статей, зареєструвалося близько 1000 нових користувачів. Станом на 00:00 1 лютого українська Вікіпедія налічувала 616 197 статей.
Якщо ви/ваша організація бажаєте надати простір для подібних заходів у майбутньому, прохання повідомити нам на board[at]wikimedia.in.ua.