Європейський конкурсу наукових фотографій завершився й обрано переможців. Понад 2 200 осіб із сорока країн взяли участь у конкурсі, завантаживши у Вікісховище близько 10 тисяч зображень — про все від наноструктур різних матеріалів до глибини космосу і від портретів науковців до відеозаписів хімічних реакцій.
Багато фотографій надійшло з Росії, України, Греції, Казахстану, Македонії, Італії та Німеччини, але лідери «на душу населення» — Естонія, Македонія і Греція. 93,3% учасників раніше ніколи не завантажували зображень у Вікісховище.
Урмас Тартес, відомий естонський ентомолог і фотограф-натураліст, любить говорити, що гарна світлина розширює горизонти людьского розуміння. Він визначає ідеальне фото якщо щось таке, що поєднує знання з емоцією і презентує їх у найбільш підхожому середовищі. Зображення з конкурсу цілком відповідають такому опису, зважаючи на те, що вони використовуються і будуть використані у Вікіпедії.
Усі файли у цьому конкурсі вільноліцензовані під CC BY-SA 4.0 — це означає, що ви можете використовувати їх будь-де, з будь-якою метою, за умови вказання авторів і поширення похідних робіт під цією ж ліцензією.
Нижче подано переможців Європейського конкурсу наукових фотографій за категоріями.
Люди в науці
Перше місце. Перевірка тестової гілки активного віброконтролю у інституті Товариства імені Фраунгофера. Автор фото — Thomas Ernsting.
Друге місце. Лектор Вадим Євгенійович Привалов у Санкт-Петербурзькому політехнічному університеті Петра Великого. Автор фото — Daniil Filatov.
Мікроскопія
Перше місце. Різні багатоніжки. Зліва один з видів роду Julus, справа — з роду Polydesmus. Автор фото — Pr.zs.i.
Друге місце. Поверхня вусика метелика. Автор фото — Pavel Kejzlar.
Нефотографічні медіа
Перше місце. Відео, що показує властивості ІБМО–надпровідника. Автор відео — Maxim Bilovitskiy.
Друге місце. Малі краплі галію цікавим чином збігаються докупи у воді. Автор відео — Tavo Romann.
Колажі
Перше місце: Мікрокристали парацетамолу у поляризованому світлі. Автор фото — Radix2010.
Друге місце. Проходження Місяця прямо поза Землею (місячне затемнення). Автор фото — Christina Irakleous.
Загальна категорія
Перше місце. Богомол (вид Empusa pennata) іде по залізничних рельсах у гірській Аркадії (південь Греції). Автор фото — Panagiotis Stavropoulos.
Друге місце. Замерзла бульбашка. Автор фото — Danielarapava.
Іво Круусамягі,
естонський вікіпедист, організатор European Science Photo Competition
з блогу Вікімедіа
Див. також переможців української частини конкурсу. Конкурс має відбутися і в 2016-му році, тож при нагоді робіть свої фотографії 🙂
Прямо зараз, до 4 травня, в українській Вікіпедії триває WikiPhysContest — конкурс статей з фізики та астрономії.