
Обкладинка журналу, тексти та ілюстрації у якому вперше в історії видання доступні на умовах вільної ліцензії.
29 березня у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені Володимира Заболотного відбулась презентація журналу «Пам’ятки України» (№2, 2016) зі статтями та фото учасників конкурсу «Вікі любить пам’ятки» про пам’ятки України, а також про сам конкурс та інші проекти «Вікімедіа Україна».
Черговий номер науково-популярного видання Національного газетно-журнального видавництва містить статті вікіпедистів, членів нашої організації та учасників фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Він став ще одним форматом інформування про конкурс та його здобутки на додачу до публікацій в друкованих та онлайн-виданнях, сторінок конкурсу у мережі інтернет, виставок, фотоальбомів, що побачили світ завдяки організаторам та прихильникам конкурсу.
Номер вийшов різноплановим, адже автори писали про те, що їм особливо цікаво, про проекти та історії, якими вони особисто дуже переймаються.
У номері вийшли статті Миколи Козленка про конкурс «Вікі любить пам’ятки», Олекси Гайворонського про східний стиль в пам’ятках Золотої Орди та Кримського ханату в Автономній Республіці Крим, Руслани Маньковської про дерев’яне зодчество України, Івана Бикова про сакральну дерев’яну архітектуру Київщини, дві статті Дениса Вітченка про Покровську церкву в селі Плішивець на Полтавщині та про Український модерн Євгена Сердюка, Євгена Букета про проект Вікіекспедиції та стаття Юрія Булки та Миколи Козленка про свободу панорами.
Статті ілюстровані більш ніж сотнею фотографій (своєрідний рекорд для журналу), які, за виключенням архівних, були завантажені на Вікісховище для конкурсу «Вікі любить пам’ятки».

Ведуча презентації Наталія Тимків та гості заходу. Автор фото Anntinomy, CC BY-SA 4.0
До слова були запрошені присутні автори Руслана Маньковська та Іван Биков, фотограф Наталія Шестакова, упорядники номера — головний редактор журналу Леся Богослов (до лютого 2016) та шеф-редактор Ігор Гирич (до лютого 2016).
Презентація номеру поєналась з обговоренням стану пам’яткоохоронної справи в Україні, формування альтернативних офіційним переліків памяток, популяризації маловідомої культурної спадщини.
Приємним сюрпризом для організаторів став подарунок та виступ архітектора Юрія Пісковського, професора Міжнародної академії архітектури, члена Національного Союзу архітекторів України, колишнього головного архітектора Києва.
Дякуємо всім учасникам та гостям заходу. Запрошуємо до участі у наступному конкурсі «Вікі любить пам’ятки» у вересні 2016 року!