Чим закінчились тематичні толоки у Вікіпедії: до підсумків 2016 року

З 2009 року в Українській Вікіпедії майже безперервно триває проект «Тематичний тиждень», коли вікіпедисти пропонують і зголошуються створювати та покращувати статті з певних тем. Така консолідація зусиль має на меті поліпшення змістовної цілісності енциклопедії, заповнення певних тематичних лакун, а також способом підтримати міжнародні ініціативи та акції зі спільнописання. Пропонуємо огляд результатів тижнів та місячників, що відбулися у другому півріччі 2016 року.

Місяць фантастичних творів

З 1 вересня по 10 жовтня 2016 року 51 користувачів стали учасниками місячника фантастичних творів. За підрахунками користувача Yasnodark, після оголошення Місячника 28 липня і до 24 жовтня включно ними було створено 324 статті. Найбільшу кількість зі створених статей склали статті про літературні фантастичні твори (книжкові серії, романи, твори малої форми, збірки, графічні та поетичні літературні фантастичні твори), дещо менше статей про авторів фантастичних творів, більше 10% статей присвячені преміям фантастики. Ціла низка статей створена про ілюстраторів фантастичних творів, про персонажів і світи фантастики, також статті про перекладачів фантастики, теми, журнали, а ще фантастичні фільми. Учасники перекладали статті з англійської, російської, а також з французької, польської, нідерландської, данської, хорватської, сербохорватської, іспанської, шведської та німецької мов. Троє користувачів створили понад 30 статей кожен, двоє — понад 20 статей, ще 5 — більше 10 статей. Десятеро найкращих дописувачів місячника отримали можливість обрати собі книгу у подарунок.

Переяслав-Хмельницький: місто-музей

24—30 вересня у Вікіпедії тривав тематичний тиждень «Переяслав-Хмельницький: місто-музей» з метою створення та покращення статей про найбільший історико-етнографічний заповідник країни. Джерелом інформації стали матеріали, надані НІЕЗ «Переяслав», а саме фотографії інтер’єрів та екстер’єрів музеїв, світлини окремих експонатів, а також інформацій про близько 60 об’єктів (про цю співпрацю ми писали у вересні). Чи не вперше завданням тижня, окрім створення статей, було додавання зображень з окремої категорії. В результаті 120 зображень було додано до статей в Українській Вікіпедії, створено 19 та покращено 11 статей. До тижня також приєдналися активні редактори проекту Вікіджерела. «Якщо всі проекти працюють над одним Вікітижнем це набагато продуктивніше й цікавіше. Цим ми заявляємо про своє існування, а ще мені подобається бачити як йде системне наповнення з усіх боків», — коментує такий підхід користувач Arxivist.

Музей Сковороди 4

Інтер’єр класу, музей Г. Сковороди

Тиждень Михайла Грушевського

29 вересня 2016 року виповнилося 150 років Михайлу Грушевському — видатному українському історику, письменнику, археографу, громадсько-політичному діячеві, авторові понад 2000 наукових робіт.  Цей ювілей у Вікіпедії відзначили тематичним тижнем. Було створено 20 і покращено ще 18 статей, теми яких так чи інакше стосуються Грушевського, переважно про пам’ятники та вулиці, названі на його честь.А у Вікіджерелах розпочалося створення індексів праць «Про батька козацького Богдана Хмельницького», «Якої автономії і федерації хоче Україна», «Всесвітня історія». Учасники місячника отримали книжку авторських статей Михайла Грушевського, біографічні видання та закладки з логотипом Вікіпедії.

Тиждень урду-української співпраці

Продовжується в українській Вікіпедії і добра традиція двосторонніх тематичних тижнів. Українські вікіпедисти, що відвідали Вікіманію, познайомилися із колегами з Індії і Пакистану; з приємного спілкування виросла ідея зробити корисний подарунок своїм спільнотам. Урду-мовні вікіпедисти обрали 20 статей про Україну і запропонували українцям 20 статей про культуру урду на переклад з англійської Вікіпедії. План було виконано, а в українській Вікіпедії — ще й перевиконано (44 статті створено, 6 покращено). П’ятеро найактивніших учасників з кожної сторони отримають подяку і книжку англійською мовою на тему тижня.

Міжнародний тиждень до 60-річчя Угорської революції

23 жовтня виповнилось 60 років від дня початку у Будапешті організованого антикомуністичного виступу у Центральній Європі, яке img_0071-1відразу переросло у збройне повстання. З нагоди ювілею угорські вікімедійці ініціювали місячник з написання статей про осіб та поняття, дотичні до цієї історичної події та запропонували відповідний список. Окрім українських вікіпедистів, акцію підтримали спільноти з Австрії, Угорщини, Польщі, Білорусі, Македонії. За три тижні в укрвікі було створено більше 80 статей. Лідером за кількістю став користувач Стефанко1982 (37 статей). У своєму коментарі він зазначив: «Вибирав переважно біографії осіб-учасників революції. Шукав інформацію для статей у Google чи перекладав із рувікі або англовікі. Дізнався багато нового, адже про цю подію мало що знав, лише те, що було повстання, та те, що Радянський Союз ввів свої війська в Угорщину. А виявляється, там були справжні бої і загинуло багато людей, як угорців, так і радянських військових». Найактивніші учасники отримають книги від Вікімедіа Угорщина та сувеніри з логотипом Вікіпедії від Вікімедіа Україна.

Місяць Азії 2016

Sun Wiki

Символ місяця

Місяць Азії придумали в самій Азії: з допомогою написання статей про сусідні країни вікіпедисти прагнули налагодити дружбу і взаєморозуміння між своїми спільнотами. Але дуже швидко ідею підхопили народи інших континентів — і у 2016 році в Місяці Азії взяли участь понад 50 мовних розділів Вікіпедії й учасники з усього світу. За листопад українські вікіпедисти створили 770 статей і допоміжних шаблонів. Особливістю українського місячника стало те, що він припав на тижнь футболу — тож українська Вікіпедія поповнилася великою кількістю статей про футболістів, клуби і чемпіонати у країнах Азії. Зараховувалися статті, що відповідали правилам Вікіпедії і мінімальним вимогам розміру. Ті, хто написав 4 статті і більше, отримають листівку з подякою від одного з регіональних відділень Вікімедіа в Азії — з Китаю, Філіппін, Тайваню, Гонконгу, Бангладеш, Кореї тощо. Автор найбільшої кількості статей отримує звання Посла Азії у Вікіпедії, зі своїми 90 статтями ним став Стефанко1982.

 

Не пропустіть вікітолоки й у новому році, слідкуйте за сторінкою проекту!

Нагадаємо, що «Вікімедіа Україна» пропонує ініціаторам тижнів допомогу в поширенні інформації та надає сувенірі.

Опубліковано у Вікітижні | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s