Розпочався тиждень нумізматики у Вікіпедії

Нумізматика та боністика – дві допоміжні історичні науки, які розповідають нам через вивчення грошей про економіку, культуру та символи різних країн і народів. Адже гроші – монети й банкноти – це те, з чим кожна людина постійно зустрічається у власному житті. За номіналами монет і банкнот ми можемо спостерігати за інфляцією та зубожінням народів. За зміною гербів держав та портретів володарів дізнаємося про революції, перевороти, династичні та територіальні зміни, адже кожна нова влада прагне закарбувати себе в історії за допомогою грошових знаків. З зображень на банкнотах та монетах ми можемо пізнати не лише королів та президентів, але й національних героїв – поетів, художників, науковців, військових, правозахисників, а також побачити на них архітектуру, природу та традиції жителів певної країни.

Set of coins and bills NobbiP

(c) NobbiP (NobbiP) [Public domain], via Wikimedia Commons

Нумізматика та боністика – це також захопливе хобі колекціонування. Монети всіх виглядів – від звичайних нам круглих металевих дисків до монет з отворами, квадратних, лопатоподібних, біметалічних, фарбованих. А ще відомі шкіряні гроші, гроші-мушлі, пластикові банкноти та інші. Крім того, навколо звичайних грошових знаків існує різноманітна екзонумія – жетони, транспортні токени, пам’ятні медалі, локальні та сувенірні монети. Все це приваблює тисячі колекціонерів, які готові годинами розповідати, сперечатися та обмінюватися об’єктами своїх колекцій. А як щодо дарувати свої знання читачам найбільшої в світі енциклопедії?

Peloponnesian treasures

Золоті монети з Епідавру (Музей нумізматики в Афінах)

Нумізматична тема непогано охоплена в українському розділі Вікіпедії – зараз є понад 1600 статей. Проте, звісно, монет у світі було випущено значно більше, отже є над чим працювати. Лише дві нумізматичні теми у Вікіпедії українською мовою висвітлені на “відмінно”: Угорська крона та Історія української гривні. Тому поліпшення наявних статей про монети є дуже важливою роботою. Мало інформації у нас і про монетні двори, нумізматичні музеї, дослідників монет, нумізматичну термінологію. У категорії «боністика» ж зовсім порожньо: нема й 100 статей про цікаві банкноти України й світу.

Тому ми закликаємо любителів нумізматики й боністики приєднатися до тематичного Тижня нумізматики, який вікіпедисти проведуть 15-29 січня 2016 року. Останні дні Тижня (28 і 29 січня) збігаються із уже традиційним Вікімарафоном, під час якого відбудуться офлайн-зустрічі з досвідченими вікіпедистами, які можуть допомогти з оформленням статей. Та й в інші дні новачки можуть розраховувати на допомогу спільноти.

Для учасників Тижня передбачені сувеніри у вигляді монет та банкнот, тому обов’язково реєструйтеся у Вікіпедії та на сторінці Тижня, щоб організаторам було легше знайти вас та віддячити!

Опубліковано у Вікітижні | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s