У Вікіпедії починається вже третя «Весна європейських народів»

21 березня розпочинається «CEE Spring 2017» — міжнародний конкурс написання у Вікіпедії статей про країни і народи Центральної та Східної Європи. Попри багато спільного в історії і сучасності, мешканці регіону часто мало знають про своїх сусідів, тож конкурс покликаний наповнити Вікіпедію статтями і сприяти порозумінню між націями.

Вікіпедійна «Весна народів» мала великий успіх у 2016 році, було написано близько 9 тисяч статей — це один з найбільших конкурсів статей у Вікіпедії. Особливістю цьогорічного конкурсу є те, що місцем написання статей є 26 мовних розділів Вікіпедії, а предметом — 29 спільнот-організаторів, які можуть представляти як суверенні держави (Україна, Болгарія, Хорватія, Польща, Македонія та інші), так і спільноти чи регіони (наприклад, «Есперантида», кримські татари, башкири).

«У багатьох Вікіпедіях мовами народів Центральної та Східної Європи склалася така ситуація, що є більше статей про далекі краї, ніж про безпосередніх сусідів. Наприклад, у болгарській Вікіпедії є 92 статті про міста Білорусі і 216 статей про міста Англії, площа якої наполовину менша за площу Білорусі. І те саме стосується політики, історії, мистецтва тощо», — говорить Нікола Калчев, один з міжнародних координаторів конкурсу CEE Spring 2017.

Конкурс «CEE Spring 2016» триватиме до 31 травня і передбачає написання статей про природу, суспільство, історію, культуру, науку країн Центральної та Східної Європи. Взяти участь може будь-який зареєстрований користувач Вікіпедії. Писати можна про будь-що, однак локальні організатори в кожній країні склали списки статей, які вони хочуть, щоб було створено іншими мовами — щоб побороти стереотипи і показати, що для них є важливим.

Автори найбільш якісного внеску у кожному мовному розділі Вікіпедії отримають нагороди. Переможці конкурсу в українській та кримськотатарській Вікіпедіях отримають призи від ГО «Вікімедіа Україна», активні учасники отримають заохочувальні призи та сувеніри.

Більше про конкурс та його умови читайте на сайті:
https://ua.wikimedia.org/wiki/CEE_Spring_2017

За детальнішою інформацією звертайтесь:
Віра Моторко,
менеджерка проектів ГО «Вікімедіа Україна»
+380667740499
vira.motorko@wikimedia.org.ua

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Конкурси, Прес-релізи | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to У Вікіпедії починається вже третя «Весна європейських народів»

  1. Сповіщення: Кожного дня по статті у Вікіпедію про жінку? Спробуйте! | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s