Лист Міністру освіти і науки України щодо розвитку Вікіпедії

Прем’єр-міністр України видав доручення про сприяння розвитку Вікіпедії та сестринських проектів, і Міністерство освіти і науки вже надсилає листи. У «Вікімедіа Україна» зібрали наші уявлення про те, як внести Вікіпедію в освіту безболісно і з найбільшим ефектом.

На адресу Міністра освіти і науки Лілії Гриневич було відправлено листа щодо пропозицій ГО «Вікімедіа Україна» з реалізацій заходів на виконання доручення прем’єра: щодо змін до навчальних програм для учнів 8—11 класів для впровадження практики використання Вікіпедії, щодо впровадження пілотного проекту на базі вишів з метою наповнення студентами україномовного розділу Вікіпедії, щодо підготовки Конкурсу наукових фотографій.

Особливу увагу ми приділили резонансу серед освітян через лист МОНу керівникам вищих навчальних закладів, № 1/9-83 «Щодо розвитку україномовного розділу “Вікіпедії”», у якому якому йшлося про залучення на добровільних засадах студентів-магістрів, аспірантів, науково-педагогічних працівників у позаробочий та позанавчальний час до написання та редагування статей україномовного розділу Вікіпедії.

Серед ключових пропозицій це зміна принципу: редагування україномовного розділу Вікіпедії має відбуватися в рамках освітнього процесу як самостійна робота студентів (у простому сенсі — замінити реферати на статті в україномовному розділі Вікіпедії). Це також дотримання принципу: спочатку навчання — потім написання винятково на добровільних засадах. У свою чергу, ми готові запропонувати навчальні тренінги та методичні матеріали.

Серед інших моментів, які пропонуються МОНу: це визначення механізмів та форм офіційного запровадження серед варіативної складової технологій та форм організації навчання можливості написання статей учнями, студентами, аспірантами, а також вчителями та викладачами, а також створення додаткових мотиваційних чинників для них (зарахування як методична, організаційна, наукова робота, врахування при рейтингу тощо).

Сподіваємося, що пані Лілія Гриневич оперативно відреагує на нього і вже найближчим часом відбудеться зустріч у Міністерстві освіти і науки України, під час якої, серед іншого, буде погоджено кроки з виходу із ситуації, яка склалась через згаданий лист МОНу.

Текст листа (натисніть, щоб переглянути повністю, з додатками):

Лист ГО Вікімедіа Україна Міністру освіти і науки України № 035-ОПВ 100317 від 10 березня 2017

Опубліковано у Наука і освіта, Поточні події, Співпрація з державою | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s