Чим ви можете допомогти В’ячеславу Липинському і Вікіпедії

5 квітня (за старим стилем) 2017 року виповнюється 135 років від дня народження українського мислителя, історика, політолога, соціолога, громадського й політичного та державного діяча, «батька» українського консерватизму та монархізму — В’ячеслава Липинського.

В’ячеслав Липинський — особистість загадкова та проігнорована сучасною популяризацією з боку України та світу. Перші кроки до виправлення цієї ситуації здійснені за допомогою конкурсу CEE Spring 2017, де Липинський включений до переліку статей до написання вікіпедистами з сусідніх країн.

Василь Кучабський поставив В’ячеслава Липинського в один ряд із Богданом Хмельницьким і Тарасом Шевченком. Але якщо діяння останніх двох широковідомі і їх уже не вистачає для оновлення сучасного українського національного життя, то сприйняття В’ячеслава Липинського тільки починається.

І ми згодні з тим, що слід пізнавати кожного шанованого діяча.

Від того й запрошує спробувати свої сили у написанні статей щодо його життя та робіт у Вікіпедії — а також вичитці робіт у Вікіджерелах. До уваги буде братися й участь в інших сестринських проектах.

З 5 по 20 квітня 2017 року у Вікіпедії проводиться «Тиждень В’ячеслава Липинського». На сторінці тижня є перелік статей у Вікіпедії, запропонованих до написання, та індексів праць у Вікіджерелах, тож все, що вам треба — просто обрати те, до чого належить серце.

Долучившись до редагування дотичних сторінок Вікіпедії та інших вікіпроектів ви привітаєте Липинського та спробуєте його пізнати. До того ж, це гарна можливість отримати чудові книжки, присвячені В’ячеслава Липинського та його поглядів.

Якщо є якісь запитання — пишіть коментарі або звертайтеся до нас будь-яким зручним чином.

Почніть цей шлях з нами!

Тиждень В'ячеслава Липинського у Вікіпедії

Опубліковано у Вікітижні, Поточні події | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Чим ви можете допомогти В’ячеславу Липинському і Вікіпедії

 1. Віталій коментує:

  Почнімо з того, що В’ячеслав Казимирович Липинський (у хрещенні Вацлав Вікентій) народився 17 квітня 1882 року. Це дата за новим стилем. 5-го квітня – це за старим стилем! То ж не створюймо суперечливу ситуацію на рівному місці! Для підтвердження цього закликаю заглянути до Енциклопедії Українознавства, редаговано їВ. Кубійовичем

  Подобається

  • Vira Motorko коментує:

   Чудесно! В будь-якому разі, його день народження буде саме тоді, коли проводиться тиждень — а Ви можете покращити статтю Вікіпедії, уточнивши дату народження там з посиланням на ЕУ.

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s