Що нового українською з ліцензією Creative Commons?

Біографічна енциклопедія

1 серпня 2017 року в видавництві «Орієнтир» вийшов у світ другий том енциклопедії Історичного клубу «Холодний яр» — «Подєбрадський полк» Армії УНР», у якій вміщено 325 біографій вояків регулярних та іррегулярних українських збройних формацій 1-ї половини ХХ ст. – студентів та випускників Української господарської академії в Подебрадах (Чехословаччина, 1922 – 1932) – і тих воїнів, які прагнули навчатися в академії. Серед них було чимало значимих діячів української культури та науки – письменників, художників, композиторів, музикантів, акторів, журналістів, редакторів, кооператорів, спортсменів, державних, громадських і театральних діячів. Автори — Роман Коваль, Віктор Моренець, Юрко Юзич.

Текст видання доступний на умовах вільної ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства — Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-SA 4.0). Це, безумовно, дозволить покращити та доповнити іншу енциклопедію — Вікіпедію — новою інформацією, розширити біографічну складову найпопулярнішої енциклопедії світу статтями з книги.

Дякуємо авторам за цей щирий вчинок! Адже прикладів видань під вільною ліцензією в новітній історії української видавничої справи — лічені одиниці.

Сайт музею

Днями сайт Історічного музею ім. Д. Яворницького у Дніпрі перейшов під вільну ліцензію. Про це свідчить доданий логотип ліцензії у нижній частині сайту. Тепер тексти сайту можна використовувати будь-яким чином без обмежень з єдиною умовою вказувати автора матеріалу або музей, як джерело, якщо на сторінці не казано автора тексту або інших медіафайлів.

Окрім інформації про музей, сім його філій, заходи та виставки, тут також чимало матеріалів про історію України та краю, видатних історичних постатей. Зазирніть до розділу Бібліотека, що переглянути опубліковані історичні розвідки науковців музею.

Відзначимо також, що науковий співробітник музею взяв участь у Вікімарафоні до 13-ліття Вікіпедії й активно дописує про Дніпропетровщину у Вікіпедії.

Архівні фото Генуезської фортеці

У Вікісховище завантажено архівні світлини, передані  Національним заповідником «Софія Київська» під час відзначення символічного дня народження пам’ятки. Видові світлини початку ХХ ст., світлини окремих елементів споруди та промальовки закладних плит є цінним доповненням до текстових матеріалів про історію фортеці у Вікіпедії. І деякі з них вже ілюструють статті

Професійна світлина до біографічної статті

Vadym Boiko by Serg SerdiukovПрофесійний український фотограф Серж Сердюков надав дозвіл на використання його портрету Вадима Бойка під вільною ліцензією. До недавніх пір стаття про живого українського письменника, прозаїка, в’язня Освенціма залишалась без портрету-ілюстрації. Після того, як ЗМІ привернули увагу до Бойка, вікіпедисти виправили цю ситуацію, а незабаром отримали пропозицію й від професійного фотографа, автора надзвичайно проникливого та промовистого прортрету, додати його фото до статті.

 

Якщо ви знаєте про цікаві матеріали, які були також нещодавно оприлюднені під вільною ліцензією або додані у Вікісховище, повідомте у коментарях!

Читайте також:

Опубліковано у Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to Що нового українською з ліцензією Creative Commons?

  1. Юрій Пероганич коментує:

    Цього літа на умови CC BY 4.0 International перейшов сайт юної української співачки Анни Воронової: http://annavoronova.com.ua/

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s