Вокальний конкурс «Світова класика українською»

Спілка музикантів України та спільнота дописувачів україномовного розділу Вікіпедії – вільної енциклопедії, зацікавлених у проекті «Світова класика українською»,  оголошують вокальний конкурс «Світова класика українською». 

Метою конкурсу є відродження традиції виконання вокальної музики в українських перекладах. Завданням конкурсу є популяризація вокальної літератури в українських перекладах у сценічній та освітній практиці, отримання нових записів світової вокальної класики в українських перекладах та їх поширення шляхом публікації в мережі Інтернет та в інші прийнятні способи.

Микола Лисенко та його сучасники 35

Марія Саламін на концерті «Микола Лисенко та його сучасники». Фото: Ата, CC-Zero

Проект «Світова класика українською» було започатковано в 2011 році композитором і активним дописувачем української Вікіпедії Андрієм Бондаренком. У рамках цього проекту було здійснено 7 концертних заходів, на яких звучали романси та арії зарубіжних композиторів в українських перекладах, зокрема вперше на українській сцені було поставлено оперу Г. Перселла «Дідона і Еней», переклад українською якої спеціально для проекту здійснила перекладачка і поетеса Олена О’Лір.

Натомість, конкурс виконавців «Світова класика українською» організовується вперше. Організатори сподіваються, що конкурс дозволить залучити до проекту ще більше коло виконавців, активізувати пошуки українських вокальних перекладів авторів минулого та надихнути сучасних українських поетів на нові переклади.

Конкурсні прослуховування відбудуться 11 листопада 2017 року у Києві, а нагородження переможців та заключний гала-концерт 12 листопада. Планується, що в рамках проекту відбудеться також презентація видання перекладу лібрето опери П.І. Чайковського «Євгеній Онєгін», здійсненого Максимом Рильським.

Ще однією родзинкою проекту «Світова класика українською» є те, що більшість відеозаписів виконань отримують «вільну ліцензію» і публікуються у проектах Вікімедіа. Зокрема, учасникам проекту вже вдалося отримати дозвіл на публікації творів у нащадків відомих перекладачів минулого – Євгена Дроб’язка, Миколи Лукаша, Юрія Отрошенка, обговорюється можливість оформлення такого дозволу і від нащадків Максима Рильського. На умовах вільних ліцензій здійснюються і новітні переклади вокальної класики, деякі з них було здійснено спеціально для конкурсу. Серед авторів – Максим Стріха, Олена ОЛір, Валерій Яковчук, Тетяна Череп-Пероганич та інші. Однією з умов конкурсу є право Оргкомітету публікувати відеозаписи конкурсних виступів у Вікісховищі на умовах вільної ліцензії.

Журі конкурсу очолить відома українська композиторка, лауреат премії ім. Т. Шевченко – Ганна Гаврилець. У журі братимуть участь також сопрано Норвезької національної опери Оксана Мирончук, а також музиканти, які брали участь у заходах «Світова класика українською» раніше: народна артистка України Наталія Свириденко, заслужені артистки України Валентина Антонюк, Оксана Петрикова, Наталія Кречко, Оксана Дондик, заслужений працівник культури Галина Швидків, і кандидат мистецтвознавства, фундатор науки лібретології й активний дописувач Вікіпедії Григорій Ганзбург

Конкурс проводитиметься за підтримки Міністерства культури України та Фонду «Wikimedia Foundation Inc.».

Завдяки підтримці Фонду Вікімедіа організатори конкурсу змогли призначити нагороди переможцям: перша премія – 4000 грн, друга премія – 3000 грн і третя премії – 2000 грн. За рішенням журі премії можуть бути розділені. Крім того переможці отримають дипломи лауреатів, а також нотні видання проекту «Світова класика українською» – клавір опери «Сокіл» Бортнянського (переклад з французької М. Стріхи) і збірку польських пісень Шопена (переклад з польської різних поетів). До листопада планується підготувати ще одне видання скоріше за все це будуть оперні арії В.А. Моцарта, які нещодавно звучали в проекті.

Крім того спеціальну премію оголосила Оксана Мирончук – премія для найкращої сопрано (у молодшій і старшій категоріях – 150 доларів США).

Заявки на участь в конкурсі приймаються до 15 жовтня. Детальні умови конкурсу, а також форма електронної заявки доступні на офіційній сторінці конкурсу – musicinukrainian.wordpress.com/competition2017.

Адреса Оргкомітету конкурсу – classic.ukrainian@gmail.com

Проект вокальний конкурс «Світова класика українською» було підтримано Фондом Вікімедіа у рамках програми «швидкі гранти», яка передбачає фінансування невеликих проектів членів спільнот Вікіпроектів до 2000 доларів США. Подання заявки можливе протягом року. Розгляд заявок відбувається щотижня, рішення про фінансування (чи відмову) приймається щодватижні. Серед прикладів таких «швидких грантів» є марафони з редагування (едіт-а-тони), зустрічі, конкурси, обладнання, фотопленери тощо. Детальніше правила та вимоги читайте тут: https://meta.wikimedia.org/wiki/Grants:Project/Rapid

Опубліковано у Вільні ліцензії, Культура і мистецтво, Проекти з партнерами. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s