Вікімарафон до тижня Відкритого доступу

логотип співпраці Вікіпедії та Вільного доступу: лого Вікіпедії в оранжевому замочкуОстаннього тижня жовтня традиційно проходитиме Міжнародний тиждень Відкритого доступу/Open Access Week, під час якого його прихильники діляться досвідом та ідеями щодо впровадження безкоштовного, швидкого, постійного, повнотекстового доступу в режимі реального часу до наукових та навчальних матеріалів для користувачів глобальної інформаційної мережі.

У 2017 році тиждень триває протягом 23–29 жовтня  і проходитиме під гаслом «Open in order to…» – «Відкритий, щоб…». «Відкритий, щоб…» підвищити результативність моєї наукової діяльності, забезпечити рівні можливості участі у розробці нових актуальних тем, поліпшити систему охорони здоров’я – це лише кілька можливих відповідей на питання.

До відзначення тижня долучаються й деякі бібліотеки України — анонсуються інформаційно-практичні заходи, відвідати які запрошуються всі охочі. У програмі є й заходи присвячені Вікіпедії, адже участь у проекті є прекрасним інструментом продемонструвати свою прихильність до практики надання необмеженого, безкоштовного і постійного доступу до наукових та освітніх матеріалів через мережу Інтернет задля прогресу людства.

Так, Вікімедіа Україна та Наукова бібліотека  ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка запрошують приєднатися до Вікімарафону для поліпшення вмісту Вікіпедії, що стосується наукових періодичних видань університету, які знаходяться у відкритому доступі, та інформації про Відкритий доступ українською мовою загалом. Марафон триватиме весь тиждень. А у понеділок, 23 жовтня, навчитися редагувати Вікіпедію та зробити свій внесок можна буде у комп’ютерному класі Наукової бібліотеки (вул. Володимирська, 58, к. 27) .

Після тижня буде підбито підсумки, скільки нових статей вдалось створити та скільки покращити про академічні  ресури університету та про Рух Відкритого Доступу загалом. Найбільш активні учасники традиційно отримають сувеніри з логотипом Вікіпедії.

Сторінка вікімарафону

Подія у Facebook

Відкритий доступ це безкоштовний, швидкий, постійний, повнотекстовий доступ в режимі реального часу до наукових та навчальних матеріалів, що реалізовується для будь-якого користувача у глобальній інформаційній мережі. Рух було започатковано 2002 року на конференції, яка проходила в Інституті відкритого суспільства в Будапешті.  Тоді було прийнято Декларацію відкритого доступу, за нею були заява Біфезда у червні 2003 і Берлінська декларація про відкритий доступ до наукових та гуманітарних знань у жовтні 2003. Щорічно, з жовтня 2009 року з ініціативи Коаліції наукових видань та академічних ресурсів (SPARC) та за підтримки прибічників з усього світу, проходить міжнародний тиждень Відкритого доступу. Ця акція надає можливість краще ознайомитися з перевагами Відкритого доступу, обмінятися досвідом та ідеями, допомагає розширити коло учасників цього руху. 18 березня 2015 року свою політику Відкритого доступу оприлюднив Фонд Вікімедіа.

Опубліковано у Анонси, Вікітижні, Наука і освіта, Оголошення. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to Вікімарафон до тижня Відкритого доступу

  1. Сповіщення: Наукова бібліотека КНУ для Вікіпедії | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s