Вікіпедії — 17 років

Wikipedia-logo-v2-en Сьогодні 17 років відзначає онлайновий проект Вікіпедія. Це досить значний вік для сайту, який наповнюється тисячами волонтерів-редакторів в усьому світі; який підтримується на пожертви тисяч людей в усьому світі. 17 років — це досить великий відтинок часу, за який (без перебільшень!) цей проект змінив те як люди споживають інформацію. Мало хто собі уявляє тепер життя без можливості знайти хоча б трохи інформації, просто ввівши потрібне слово чи ім’я у пошуковик. Вікіпедія  — 5-й за популярністю сайт у світі.

Розділ Вікіпедії англійською мовою налічує 5,55 мільйонів статей. У середньому за добу її відвідують із 696 мільйонів унікальних пристроїв. У середньому за місяць — 30 тисяч активних редакторів, щодня створюють понад 700 статей.

Wikipedia-logo-v2-uk15 січня — день народження англійської Вікіпедії, яка була створена першою, серед усіх мовних розділів. Українська свій день народження святкуватиме 30 січня. Проект українською мовою молодший від англійської на три роки, його наповнює і читає значно менше людей, але це може змінитися і залежить в першу чергу від нас самих. Шукайте інформацію та читайте українською. Якщо нема статті українською — перекладайте чи пишіть до Української Вікіпедії, щоб інші люди, які не знають іноземних мов, могли прочитати своєю рідною мовою. 27—30 січня, святкуючи 14 річчя розділу Вікіпедії українською мовою, ми запрошуємо всіх написати бодай одну статтю у ресурсі — долучитися до Вікімарафону й подарувати Вікіпедії трохи своїх знань та часу. Це не так просто, як це звучить, але й не так складно, щоб побоятися спробувати. Долучайтеся! Більше про Вікімарафон можна прочитати за посиланням: wikimarathon.org.ua

Cтатистика розділів українською та англійською представлено на інфографіці нижче.

UkWiki2018Infographics

Опубліковано у Поточні події, Статистика | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s