У Вікіпедії розпочався тиждень Сумщини

22 січня 2018 року у Вікіпедії розпочинається Тиждень Сумщини — це проект із написання та покращення статей у Вікіпедії про північно-східний регіон України, що поєднує в собі українські Слобожанщину та Сіверщину.

Причин для проведення такого тематичного тижня є чимало. Сумщина — це той регіон, звідки походять чимало редакторів української  Вікіпедії, багато з них приєдналося до редагування в останні рік-півтора. Регіон входить до першої дев’ятки за цим показником  — 66 вікепедистів позначили, свою географічну приналежність до Сумської області, згідно з Атласом вікіпедистів.

Спонукало оголосити тиждень також те, що  попередня аналогічна акція проводився дуже давно — аж 6 років тому! Тож, окрім тем, що були неопрацьовані ще тоді, у грудні 2011 — січні 2012 років, додалось багато нових тем, які варто висвітлити про Сумщину:  видатні постаті краю та різні цікавинки у Вікіпедіях англійською, російською, польською, французькою, німецькою і багатьма іншими мовами.

Україна.Тростянець.Круглий двір.

Круглий двір у Тростянці, про який не існує статті у Вікіпедії. Автор фото: Paladiu, CC-BY-SA-3.0

Захід дозволить поновити і посилити співпрацю у відповідних тематичних проектах, присвячених регіонові, що поєднує українські Слобожанщину та Сіверщину — «Сумщина», «Суми», «Глухів».

Екватор Тижня Сумщини припаде на час проведення Вікімарафону-2018 (27—30 січня), тож і сумчани та жителі чи вихідці з області, й усі редактори Вікіпедії, можуть подарувати статтю про Сумщину українській Вікіпедії до її 14-річчя.

Zolotue Vorota Volokitino

Парковий ансамбль садиби Миклашевських у селі Волокитине. Статті про нього ще не створено. Автор фото: Алексей Соколовский, CC-BY-SA-4.0

Чим загалом цікавий цей регіон? Саме тут відкриті унікальні і єдині пам’ятники салу, свині та, наприклад, мамонту. Символ Сум — альтанка була побудована на місці, де бурили свердловину в пошуках нафти, але так її і не знайшли.  Спасо-Преображенський собор в центрі Сум – єдиний у світі православний собор, на даху якого знаходяться об’ємні фігури апостолів. Саме на Сумщині пiд Конотопом, вiдбулась знаменита Соснiвська битва, в якiй українська армiя гетьмана гетьмана Iвана Виговського перемогла росiйську. З Сумщиною пов’язані відомі футболісти та олімпійські чемпіони, артисти та актори, релігійні діячі та відомі педагоги.

І звичайно ж, мотивує до такої спільної акції статистика: статей, пов’язаних із Сумщиною, створено лише 5439, або менш відсотка  від усіх статей в українській Вікіпедії. А от, наприклад, про сусідні Полтавщину – 7675, Чернігівщину — 5981, Київську область – 7287, Одещину – 8322, Тернопільщину – 9684, а Львівщину – взагалі 18101!

На сторінці Тижня Сумщини, який буде тривати з 22 січня по 4 лютого 3018 року, складено список статей до написання, подано перелік статей до поліпшення.

Озеро Лебедине під Лебедином

Озеро Семиверстне, Лебединський район. Пам’ятка природи, про яку ще не створено статті.Автор фото:A-kalin, CC-BY-SA-3.0

На найактивніших учасників Тижня чекають сувеніри з логотипом Вікіпедії.

Тож, долучайтеся! І не лише створеними чи поліпшеними статтями — поширення інформації про Тиждень нам також потрібне. І якщо Ви ще не знаєте як чи не дуже певні своїх власних сил, щоб дописувати до Вікіпедії — ми можемо допомогти навчанням, матеріалами, порадами.

Андрій Гриценко, ініціатор тижня, адміністратор української Вікіпедії.

 

About andrejhrytsenko

Адміністратор Вікіпедї, член правління ГО "Вікімедіа Україна"
Опубліковано у Анонси, Вікітижні, Поточні події | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to У Вікіпедії розпочався тиждень Сумщини

  1. Сповіщення: Вікіпедія оголосила про тижня Сумщини - Останні новини Сум

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s