Вікімарафон до дня народження Вікіпедії фінішував з результатом 2500 статей

30 січня Українська Вікіпедія відзначила своє 14-річчя цифрою в понад 765 тисяч статей. З моменту започаткування у 2004 році, вона поповнилася 765 тисячами статей і її сторінки отримують близько 47 млн переглядів щомісяця. А під час марафону з написання статей 27-30 січня користувачі втричі збільшили середній показник кількості нових статей за день. 

На відзначення Дня народження Вікіпедії, громадська організація «Вікімедіа Україна» ініціювала чотириденний марафон із написання статей у Вікіпедію, а також закликала спільноту редакторів провести зустрічі у своїх громадах із метою навчання редагуванню проекту всіх охочих.

Протягом 27—30 січня було створено понад 2500 статей. Хоча б одну статтю створили близько 600 користувачів171 із них зареєструвалися у Вікіпедії вперше саме під час Вікімарафону. Нові користувачі створили 198 статей. За даними 2017 року у середньому за день створюється 200 статей, тож під час Вікімарафону — показник був утричі більшим.

Частина цих статей була написана на вікізустрічах, що анонсувалися на ці чотири дні у понад 40 населених пунктах України, серед яких були не лише столиця та обласні центри, але й невеликі міста та села. Загалом географія вікізустрічей в рамках Вікімарафону охопила країну від Львова до Сєвєродонецька та від Шостки до Одеси. Досвідчені вікіпедисти вчили правилам Вікіпедії, допомагали авторам із оформленням статей та нагороджували сувенірами від «Вікімедіа Україна» у понад 30 бібліотеках країни, 17 освітніх закладах, Інтернет-просторах та ін. Серед тренерів були й самі бібліотекарі, викладачі та вчителі, що працюють в цих закладах.

Учасники писали на найрізноманітніші теми, що охопили чи не всі сфери життя суспільства. До цього у Вікіпедії не було статей, наприклад, як «Музей поганого мистецтва»«Голокост в Албанії»«Нейтринна астрономія»«Церква святого Архистратига Михаїла (Підгірці)»«Колесо Воза»«Туризм в Угорщині»«Lithops aucampiae»«Федеральна конституція Швейцарії»«Вроджений імунітет» тощо.

750 з новостворених статей були започатковані автоматизованими програмами (ботами), що їх створили вікіпедисти. Користувач Sergento, один з адміністраторів Вікіпедії, написав програму для напівавтоматичного генерування статей Вікіпедії про населені пункти Хорватії. Для цього він скористався інструментом «СтаЗавантажувач», розробленим під час першого українського Вікіхакатону. Результат можна подивитись на прикладі статті Джуловац.

Інший адміністратор Української Вікіпедії, користувач Atoly, продовжив створювати ботом статті про об’єкти природно-заповідного фонду України — він уже кілька років працює з екологами-активістами над тим, щоб статті про пам’ятки природи України були представлені у Вікіпедії. Тепер можна впевнено сказати, що у Вікіпедії є сторінки про всі природно-заповідні об’єкти Волинської області, адже саме під час марафону було додано 257 статей про об’єкти ПЗФ, яких бракувало. Статті можна доповнювати та удосконалювати.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Дякумо усім, хто долучився!

Сторінка Вікімарафону wikimarathon.org.ua

Більше фото з вікізустрічей  див. у події Facebook

Українська Вікіпедія — найбільша енциклопедія українською мовою з будь-коли написаних, якщо її надрукувати у форматі, в якому робилася Велика Радянська Енциклопедія, то отримаємо 367 томів. У той же час кількість редакторів доволі мала: близько тисячі користувачів редагують Вікіпедію щонайменше 5 разів на місяць, з них близько 200 роблять 100 і більше редагувань щомісяця. Проведення таких заходів як Вікімарафон націлене на залучення нових редакторів до проекту, навчання. Вікіпедія — передусім волонтерський проект. І волонтером-редактором може стати кожен.

 

Опубліковано у Поточні події, Публічні заходи, Рейтинги, Статистика | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s