Нарешті Пхьончхан — олімпійське місто

Сьогодні розпочинаються двадцять треті зимові Олімпійські ігри — найбільша спортивна подія року. Туристична «родзинка» для Південної Кореї, свято для глядачів та вболівальників, «екзамен» для підопічних Гермеса та їхніх тренерів…

Gold medal of the 2018 Winter Olympics in in Pyeongchang

Золота медаль двадцять третіх зимові Олімпійських ігор. Фото Korea.net, CC BY-SA 2.0

Пхьончхан до цього вже намагався стати олімпійським містом у 2010 та 2014 роках, поступившись, відповідно, Ванкуверу та Сочі. Тож для міста це ще й реалізація восьмирічної «Програми Мрії» — будівництво курорту Альпензіяготелей, розбудова інфраструктури тощо. Особлива й атмосфера ігор — раптове погіршення стосунків Північної Кореї із США та союзниками (т. зв. Північнокорейська криза) змусили переживати не тільки про можливий зрив Ігор, а й про Третю світову війну… Однак, вже 20 січня країни погодилися створити спільну збірну в жіночому хокеї, яка буде виступати під Корейським прапором єднання. Серед найбільших скандалів — відсторонення від участі в Олімпійських іграх 2018 року збірної Росії за зловживання допінгом, із забороною використовувати російську символіку, прапор і гімн.

Як і будь-яка важлива подія, до якої прикуто так багато уваги, ці Ігри мають бути детально описані у Вікіпедії — найбільшій онлайновій енциклопедії світу. І так і буде. Англійською, німецькою, італійською… А ще хотілося б, щоб гарно було все записано та зафіксовано українською. Так, до Вікіпедії може дописувати будь-хто — потрібно хотіти і не боятися зробити редагування. Тож станьте цим «хтосем» і напишіть про українського лижника Івана Ковбаснюка чи українську лижницю Ольгу Книш, про талісмани зимових Олімпійських ігор — тигреня та ведмедика, про (неймовірно!) африканську Гану на Олімпійських іграх, про Олімпійський стадіон у місті Пхьончхан… Ще більше статей та тем для натхнення шукайте на сторінці, присвяченій написанню статей про Олімпіаду до Вікіпедії.

Варто уваги, що паралельно проходить міжнародний конкурс із написання статей про зимові Олімпійські та Паралімпійські ігри — Wiki Loves the Olympics. Конкурс організували Вікімедіа Іспанія, Вікімедіа Аргентина, Вікімедіа Чилі та Iberocoop — і основною метою є надати вільні знання про Зимові Олімпійські ігри усіма мовами. Того року українець Андрій Курбіко з Кривого Рогу посів третє місце у світі на цьому міжнародному змаганні. Хлопець написав 177 статей, отримав 1417 балів. Він був єдиним українцем серед учасників конкурсу, і зауважив, що йому було «дуже самотньо серед купи іспанців». І він вірить, що ми можемо здивувати організаторів і написати багато статей.

До вчора не було українською статті про Віктора Пасічника — українського лижного двоборця. Вона була англійською, французькою, польською, російською, норвезькою та фінською. Стаття про українську фристайлистку Тетяну Петрову була тільки англійською ще декілька годин тому. Це можна і треба виправляти. Це можна і треба виправляти тут і зараз, не чекаючи, що це зробить хтось інший — Вікіпедію пишуть волонтери. Долучайтеся і Ви.

2018 Ukraine Stamp- Olympic team of Ukraine

Марка для вшанування олімпійської команди України

2018 Winter Olympics & Paralympics mascots (38332667051)

Біле тигреня Сухоран (талісман Олімпіади) та ведмежа Бандабі (талісман Паралімпіади). Фото Kārlis Dambrāns, CC BY 2.0

Опубліковано у Анонси, Вікітижні, Конкурси | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s