Результати конкурсу статей для Вікіпедії «CEE Spring 2018»

З 21 березня по 31 травня 2018 року з ініціативи організацій Вікімедіа в Центральній і Східній Європі  відбувся конкурс статей «CEE Spring 2018» («Центральносхідноєвропейська весна 2018»). Конкурс 2018 року був вже четвертим подібним, перший відбувся 2015 року.

Метою заходу було створення та доповнення найважливіших статей про країни Центральної та Східної Європи, покращення якості інформації про них різними мовами, підвищення обізнаності про історію, культуру, традиції європейських народів. Таким чином, українською мовою були створені й поліпшені статті про інші країни, наприклад, Туризм у Грузії, Населення Естонії, Зовнішня політика Білорусі, Клімат Угорщини, статті про географію, історію, культуру, спорт, найвидатніших представників тощо. А іншими мовами були написані й доповнені статті про Україну, кримських татар та інші країни і мовні спільноти.

У конкурсі, окрім України та кримських татар, брали участь такі країни та мовні спільноти: Австрія, Азербайджан, Албанія, Башкортостан, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Білорусь, Вірменія, Греція, Грузія, Дон, Ерзя, Естонія, Казахстан, Косово, Латвія, Литва, Македонія, Польща, Республіка Сербська, Російська Федерація, Румунія і Молдова, Сербія, Татарстан, Туреччина, Угорщина, Хорватія.

Про Україну було створена або покращена як мінімум 501 стаття іншими мовами (не всіма мовами вівся облік за країнами), про кримських татар — як мінімум 82.

Українською мовою було створено або покращено 2062 статті. Найбільше із них про Естонію — 270 статей. Понад сто статей було створено про Росію, Білорусь, Польщу, Литву, Угорщину та Грузію. Щодо тем, то найпопулярнішими були спорт, географія, історія, культура та жінки. Найбільшою серед конкурсних статей виявилась стаття про біосферний заповідник в Литві «Жувінтас (заповідник)», її розмір — 88 206 байтів (приблизно 17 сторінок A4).

Переможцем конкурсу став Leh Palych, який набрав 4338,1 балів за створення 238 статей. На другому місці — Oleksandr Tahayev із 3157,2 балами і 442 статтями. «Бронзу» отримав Дми88, у якого 2538,2 балів і 134 статті. Також окремо відзначено переможців у номінаціях за країнами та темами. Детальніше про результати конкурсу можна дізнатися тут. Пам’ятні сувеніри отримають усі учасники конкурсу, які написали 6 і більше статей.

Окремо хочемо подякувати волонтерам-членам журі, які знайшли час перевірити майже дві тисячі статей (статті самих членів журі, звичайно ж, не могли брати участь у конкурсі): Yakudza, Basio, Babizhet, Anticop, Fed4ev, Friend, Anne Vinci, Aleksandrit, Dars, Aced, Mcoffsky, Estabiano, Goo3, Alex Blokha, Atoly, Flavius1, Haida, Andrew-CHRom, Fibonachi, Augustus-ua.

Оцінювання здійснювалося в онлайновому інструменті WikiGrade, який розробив Юрій Булка. Цей інструмент дає можливість ставити оцінки та коментувати статті, а також показувати загальний прогрес перевірки та результати.

Нагородження переможців відбулося 25 серпня у рамках Вікіконференції 2018. Переможцям, які не були присутні на заході, окремо буде надіслано форму для заповнення, щоб відправити призи та сувеніри поштою. Перевіряйте свою вікіпошту 🙂


Станіслав Переломов — переможець у номінаціях «Політика», «Хорватія»


Роман Сизий — переможець у номінації «Архітектура»


Віктор Семенюк — переможець у номінації «Природа»

Жанна Олексієнко перемогла у номінаціях «Література», «Греція»

Анатолій (Yakudza) перевірив найбільше статей

Усі фото: Сергій Тарабара, поширюються під вільною ліцензією CC BY-SA 4.0.

Див. також: Конкурс «Вікі любить музику»: підсумки підбито, переможців визначено

Опубліковано у Конкурси, Поточні події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s