У Краснограді відбувся віківишкіл для бібліотекарів

Минулої суботи у місті Красноград, що на Харківщині, відбувся віківишкіл для місцевих бібліотекарів, під час якого учасники тренінгу створили свої перші статті або доповнили вже наявні.

22 вересня група харківських вікіпедистів завітала до міста Красноград і провела тренінг з редагування Вікіпедії для співробітників Красноградської районної бібліотеки. Цей захід відбувся в рамках партнерської роботи Громадської організації «Вікімедіа Україна» з Харківською обласною універсальною науковою бібліотекою та став першим віківишкілом, який відбувся на Харківщині за межами самого Харкова.

Учасники віківишколу у Краснограді. Фото: Antonyahu, ліцензія CC BY-SA 4.0

Під час віківишколу бібліотекарі дізнались про основні правила Вікіпедії та корисні лайф-хаки з роботи з інформацією у Вікіпедії. Значну увагу було приділено питанням написання енциклопедичного тексту та створення нової та редагування вже наявної статті за допомогою вікірозмітки. Крім того, йшлося про авторське право та завантаження зображень на Вікісховище.

Також було презентовано програму «БоГеМА», яка передбачає участь працівників бібліотек, галерей, музеїв та архівів у поліпшенні якості статей в українській Вікіпедії. Як було наголошено під час презентації, ця програма може посприяти поліпшенню якості статей про населені пункти, організації, установи та людей, чия діяльність пов’язана з Харківською областю.

А під час практичної частини бібліотекарі працювали над створенням та поліпшенням низки статей, присвячених Красноградському району та отримали корисні поради щодо створення якісних статей. Також Красноградська районна бібліотека отримала посібники та шпаргалки з редагування Вікіпедії, інші матеріали.

Сергій Петров розповідає про правила Вікіпедії. Фото: Venzz, ліцензія CC BY-SA 4.0

Під час практичної частини. Фото: Kharkivian (Сергій Петров), ліцензія CC BY-SA 4.0

«Цей віківишкіл став першим із серії запланованих тренінгів з редагування Вікіпедії у Харкові та містах Харківської області в рамках вікі-ініціативи, яка буде реалізована на Харківщині у листопаді цього року за підтримки Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, і буде розрахована на колективи бібліотек Харкова та області, а також їх користувачів», – зазначив Представник Громадської організації «Вікімедіа Україна» у Харківській області Сергій Петров. Він також додав, що на цей час узгоджуються останні деталі щодо деяких аспектів цієї ініціативи.

Сергій Петров зауважив, що найближчим часом харківські вікіпедисти проведуть низку тренінгів з едагування Вікіпедії у Харкові та на Харківщині, зокрема, відвідають Ізюм, Чугуїв, Куп’янськ та Первомайський.

А вже завтра у Харкові відбудеться віківишкіл у Харківській державній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка (деталі щодо заходу – у події у фейсбуці).

Опубліковано у Культура і мистецтво, Наука і освіта, Поточні події | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

5 Responses to У Краснограді відбувся віківишкіл для бібліотекарів

  1. Сповіщення: В Ізюмі та Чугуєві відбулися віківишколи для бібліотекарів та краєзнавців | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: Харківські вікіпедисти провели тренінги для бібліотекарів Куп’янська та Первомайського | Вікімедіа Україна

  3. Сповіщення: У Харкові відбулись тренінгів для бібліотекарів Харкова та області | Вікімедіа Україна

  4. Сповіщення: У Балаклії та Вовчанську відбулись віківишколи для бібліотекарів, музейників та освітян | Вікімедіа Україна

  5. Сповіщення: У Харкові навчали редагувати Вікіпедію бібліотекарів Харків та області | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s