І знову — Місяць Азії у Вікіпедії

«Місяць Азії у Вікіпедії» повертається! З першого листопада і до кінця місяця Вікіпедія проводить тематичну толоку, присвячену Азії і всьому, що з нею пов’язане.

Ще у 2015 році редактори Вікіпедії китайською мовою ініціювали «Місяць Азії», щоб більше здружити між собою різні мовні спільноти Азії, заохотивши їх писати статті про сусідні країни. Несподівано для організаторів, до місячника приєдналися спільноти з-поза регіону, в тому числі україномовна Вікіпедія, і так проект набув світового масштабу.

У 2018 році про свою підтримку місячника оголосили Вікіпедії 53-ма мовами, від албанської до японської.

У рамках дружби між спільнотами Вікіпедії, кожен учасник, який створить хоча б чотири статті, що відповідають критеріям, отримає спеціально створену листівку з інших країн-учасниць місяця. Листівки розсилатимуть, зокрема, вікіпедисти з Тайваню, Індонезії, Бангладеш, Індії. Вікіпедисти, які створять найбільше статей у кожній Вікіпедії, отримають звання Посла Азії у Вікіпедії (англ. Wikipedia Asian Ambassador), про що сповіщатиме спеціальний сертифікат.

Минулого року учасники з української Вікіпедії написали в рамках місячника 188 статей. Найбільшу кількість статей, а саме 42, написав користувач LeonNef, за що й отримав звання «Посол Азії у Вікіпедії». 4 чи більше статті написали 15 учасників.

Цьогоріч українська Вікіпедія сподівається на ще активнішу участь охочих. Для зручності учасників на сторінці проекту укладено список статей, які варто написати. Теми достатньо різні, щоб привернути учасників різних зацікавлень, адже у Вікіпедії досі бракує статей про історичних постатей Індії, політичні події у М’янмі, футболістів Японії, традиційні страви Монголії чи письменників-фантастів з Бангладеш.

Місячник триватиме до 30 листопада. Не пропустіть нагоду приєднатися!

Листівки, підписані волонтером Taiwania_Justo. Вони надсилалися учасникам Місяця Азії у Вікіпедії 2015 року.

Листівки, підписані волонтером Taiwania_Justo. Вони надсилалися учасникам Місяця Азії у Вікіпедії 2015 року. Автор фото: Shangkuanlc, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Анонси, Вікітижні | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s