У Харкові відбулись тренінгів для бібліотекарів Харкова та області

На Харківщині продовжується підготовка до конкурсу «ВікіХарківщина 2018», в рамках якої було відбулися тренінги для бібліотекарів районних бібліотек міста Харкова та бібліотек районів Харківської області.

27 жовтня на базі Центральної міської бібліотеки імені В. Г. Бєлінського м. Харкова відбувся віківишкіл для співробітників районних бібліотек м. Харкова. У тренінгу взяли участь представники від бібліотек усіх районів Харкова.

Лекційна частина віківишколу у Центральній міській бібліотеці імені В. Г. Бєлінського м. Харкова.
Фото: Antonyahu, CC BY-SA 4.0.

Лекційна частина включала у себе знайомство із принципами функціонування Вікіпедії, її основними правилами, особливостями написання статей в енциклопедичному стилі, редагування статей, а також механізмом завантаження фотографій.

Практична частина віківишколу у Центральній міській бібліотеці імені В. Г. Бєлінського м. Харкова. Тренери допомагають новачкам.
Фото: Antonyahu, CC BY-SA 4.0.

Практична частина віківишколу у Центральній міській бібліотеці імені В. Г. Бєлінського м. Харкова.
Фото: Kharkivian (Сергій Петров), CC BY-SA 4.0.

Після цього учасники тренінгу перейшли до практики, під якої бібліотекарі працювали над статтями про районні бібліотеки, які є значимими для української Вікіпедії, а також про відомих харків’ян і географічні місцевості міста. У практичній частині тренери наголошували на необхідності якісної верифікації доданої ними інформації.

Загальне фото учасників тренінгу у Центральній міській бібліотеці імені В. Г. Бєлінського м. Харкова.
Фото: Antonyahu, CC BY-SA 4.0.

Тренерка Надія Липинська зауважила, що дехто з учасників тренінгу добре підготувався і приніс з собою матеріали до статті і навіть книжкові видання, а тому з деякими з учасників вдалося непогано попрацювати.  Інший тренер Вячеслав Мамон додав, що новачкам також показали списки пам’яток, які є у кожному з районів та Харкова та трохи розповіли про конкурс «Вікі любить пам’ятки».

А 1 листопада ще один тренінг відбувся у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці, де були присутні бібліотекарі з багатьох районів Харківщини, зокрема, з Барвінкового, Богодухова, Змійова, Кегичівки, Краснокутська, Лозової, Люботина, Нової Водолаги, Чугуєва, та з харківських бібліотек.

Теоретична частина тренінгу у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці.
Фото: Наталія Ластовець, CC BY-SA 4.0.

Починаємо практичну частина тренінгу у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці.
Фото: Наталія Ластовець, CC BY-SA 4.0.

Під час практичної частини учасники віківишколу редагували статті про свої населені пункти, відомих осіб, пов’язаних з Харківщиною та знайомились з особливостями правил Вікіпедії і вікірозмітки. Тренери показували як можна дооформити інформацію про свій населений пункт, створити виноски до уточнених тверджень, а також додати у статтю інформацію про бібліотеку, в якій працюють бібліотекарі. Також було багато запитань щодо вставлення фотографій до статей Вікіпедії.

Представниці бібліотек Харківської області із посібниками з редагування Вікіпедії.
Фото: Наталія Ластовець, CC BY-SA 4.0.

«Треба відзначити зацікавленість учасників тренінгу редагувати статті в українській Вікіпедії, оскільки деякі з них приїхали до Харкова з віддалених районів області», – зазначила тренерка-вікіпедистка Наталія Ластовець.

Загальне фото учасників віківишколу у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці.
Фото: Наталія Ластовець, CC BY-SA 4.0.

Ці тренінги відбулися в рамках партнерської роботи Громадської організації «Вікімедіа Україна» з Харківською обласною універсальною науковою бібліотекою та Управлінням культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та підготовки до конкурсу статей та фотографій «ВікіХарківщина 2018», який розпочнеться вже 5 листопада і триватиме по 18 листопада включно. Під час конкурсу його учасники можуть створювати нові та поліпшити вже наявні, а також завантажувати власні фотографії з населених пунктів та місцевих відомих людей.

«Ідея подібних віківишколів полягає у тому, щоби перед початком конкурсу навчити бібліотечних працівників користуватись Вікіпедією та заохотити у подальшому їх до Вікіпедії наповнення матеріалами, насамперед, з видань, які знаходяться у фондах цих бібліотек про історію районів та їх населених пунктів, а також відомих людей», – зауважив член організаційного комітету конкурсу та ініціатор проекту Сергій Петров.

Нагадаємо, що протягом вересня – жовтня відбулися низка віківишколів для співробітників бібліотек Харківської області, зокрема у Краснограді, Ізюмі, Чугуєві, Куп’янську та Первомайському. А протягом першої половини листопада тренінги для бібліотекарів ще відбудуться у Вовчанську, Балаклії та в самому Харкові.

Опубліковано у Культура і мистецтво, Поточні події, Проекти з партнерами, Публічні заходи | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to У Харкові відбулись тренінгів для бібліотекарів Харкова та області

  1. Сповіщення: У Балаклії та Вовчанську відбулись віківишколи для бібліотекарів, музейників та освітян | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: У Харкові навчали редагувати Вікіпедію бібліотекарів Харків та області | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s