У Балаклії та Вовчанську відбулись віківишколи для бібліотекарів, музейників та освітян

На початку листопада харківські вікіпедисти провели ще кілька віківишколів з редагування Вікіпедії у бібліотеках Харківщини. Цього разу такі тренінги відбулись у Балаклії та Вовчанську.

3 листопада досвідчені вікіпедисти з Харкова провели у районних бібліотеках Балаклії та Вовчанська навчальні тренінги з основ редагування Вікіпедії для співробітників цих бібліотек та їх бібліотек-філій, місцевих музейників та освітян.

Учасники віківишколу у Вовчанській центральній районній бібліотеці імені Олеся Досвітнього.
Фото: Kharkivian (Сергій Петров), ліцензія CC BY-SA 4.0.

Під час віківишколів тренери-вікіпедисти акцентували увагу на базових знаннях про основні правила Вікіпедії та корисних порадах, що стануть у нагоді у роботі з інформацією у Вікіпедії. Значну увагу було приділено особливостям написання енциклопедичного тексту та створення нової чи доповнення вже наявної статті за допомогою вікірозмітки і візуального редактора. Також наголошувалося на необхідності дотриманні авторського права у Вікіпедії та її сестринських проектах, а також було дано низку рекомендацій із завантаження зображень на Вікісховище. Після лекційної частини учасники віківишколів переходили до практичної, під час якої здобували навички редагування Вікіпедії. Також вони отримали посібники і шпаргалки з редагування Вікіпедії й інші навчальні матеріали.

У Балаклії тренінг відбувся у Балаклійській центральній районній бібліотеці. У ньому брали участь співробітники цієї бібліотеки, бібліотек-філій Балаклійського району, співробітники Балаклійського краєзнавчого музею та місцеві освітяни. А під час практичної частини учасники тренінгу працювали над статтями про населені пункти району, установи та відомих осіб Харківщини.

Дмитро Власенко розповідає про правила Вікіпедії у Балаклійській центральній районній бібліотеці.
Фото: Antonyahu, ліцензія CC BY-SA 4.0.

Дмитро Власенко, член ГО «Вікімедіа Україна», зазначив, що учасники тренінгу ставили багато запитань про різні аспекти Вікіпедії, а наприкінці тренінгу домовилися про створення низки публікацій у місцевій пресі для подальшого використання цих матеріалів у статтях української Вікіпедії.

Під час практичної частини тренінгу Балаклійській центральній районній бібліотеці.
Фото: Nadiya Li, ліцензія CC BY-SA 4.0.

Учасники тренінгу у Балаклії активно працюють над своїми статтями у Вікіпедії.
Фото: Nadiya Li, ліцензія CC BY-SA 4.0.

Крім того, одна з учасниць віківишколу запропонувала провести наприкінці цього року ще один тренінг для освітян Балаклії з основ редагування Вікіпедії.

Водночас, на тренінгу, який проходив у Вовчанській центральній районній бібліотеці імені Олеся Досвітнього, були присутні співробітники бібліотеки, бібліотек-філій, Вовчанського історико-краєзнавчого музею, а також вовчанський поет, автор кількох збірок віршів, Віктор Борець (Бондаренко). Під час практичної частини учасники тренінгу працювали над створенням статтями про населені пункти Вовчанського району, відомі підприємства та культурні установи Вовчанська.

Сергій Петров проводить лекційну частину тренінгу.
Фото: Наталія Ластовець, ліцензія CC BY-SA 4.0.

Як зауважила членкиня Громадської організації «Вікімедіа Україна» Наталія Ластовець, «учасники тренінгу ставили запитання, пов’язані з авторським правом, особливостями написання енциклопедичного тексту, використанням певних джерел у статтях Вікіпедії, а також цікавилися нюансами завантаження фотографій». Тренер-вікіпедист Вячеслав Мамон додав, що тренінг викликав інтерес серед бібліотекарів Вовчанська, які із зацікавленням долучились до його практичної частини.

Під час практичної частини у Вовчанській центральній районній бібліотеці імені Олеся Досвітнього.
Фото: Kharkivian (Сергій Петров), ліцензія CC BY-SA 4.0.

Практична частина віківишколу у Вовчанську у самому розпалі.
Фото: Наталія Ластовець, ліцензія CC BY-SA 4.0.

Учасники віківишколу у Вовчанській центральній районній бібліотеці імені Олеся Досвітнього із посібниками з редагування Вікіпедії.
Фото: Наталія Ластовець, ліцензія CC BY-SA 4.0.

Ці тренінги відбулися в рамках партнерської роботи Громадської організації «Вікімедіа Україна» з Харківською обласною універсальною науковою бібліотекою та Управлінням культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та підготовки до конкурсу статей та фотографій «ВікіХарківщина 2018», який розпочався 5 листопада і триватиме по 18 листопада включно. Під час конкурсу його учасники можуть створювати нові та поліпшити вже наявні, а також завантажувати власні фотографії з населених пунктів та місцевих відомих людей.

Ідея подібних віківишколів полягає у тому, щоби перед початком конкурсу навчити бібліотечних працівників користуватись Вікіпедією та заохотити у подальшому їх до Вікіпедії наповнення матеріалами, насамперед, з видань, які знаходяться у фондах цих бібліотек про історію районів та їх населених пунктів, а також відомих людей.

Нагадаємо, що протягом вересня – жовтня відбулися низка віківишколів для співробітників бібліотек Харківської області, зокрема у Краснограді, Ізюмі, Чугуєві, Куп’янську, Первомайському та у Харкові.

Опубліковано у Культура і мистецтво, Поточні події, Проекти з партнерами, Публічні заходи | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to У Балаклії та Вовчанську відбулись віківишколи для бібліотекарів, музейників та освітян

  1. Сповіщення: У Харкові навчали редагувати Вікіпедію бібліотекарів Харків та області | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: Результати конкурсу «Вікіхарківщина 2018» | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s