Підсумки 2018 року і плани на майбутнє

Вітаємо всіх із прийдешніми новорічними та різдвяними святами!

Кінець грудня — саме час для підбиття підсумків та рефлексій щодо зробленого за минулий рік. 2018 рік для «Вікімедіа Україна» був насиченим. Наші основні звершення:

  • Ми провели два великих фотоконкурси — «Вікі любить пам’ятки» і «Вікі любить Землю». Завдяки цим двом конкурсам у 2018 році у Вікісховище було додано понад 30 тисяч зображень пам’яток культури й природи під вільною ліцензією.
  • Також підтримали міжнародний фотоконкурс  «Wiki Loves Earth», що цього року зібрав понад 7500 учасників у 32 країнах. Завантажено майже 90 тисяч світлин.
  • «Вікімедіа Україна» провела сім конкурсів статей, завдяки яким Вікіпедія отримала понад чотири тисячі нових статей. Вперше було проведено конкурс у сестринських проектах Вікіпедії — Вікімандрах та Вікіджерелах.
  • Ми працювали над тим, щоб пояснювати про вільні ліцензії, популяризували Вікіпедію та вікіпроекти й займалися адвокацією «свободи панорами».
  • На початку 2018 року відбувся традиційний Вікімарафон — кількаденну акцію з редагування Вікіпедії всіма, хто володіє українською. Він допомагає як збільшити кількість статей у Вікіпедії (цього року за чотири дні було започатковано понад 2500 статей), так і привернути загальну увагу до Вікіпедії та вікіруху.
  • Ми продовжували розвивати Освітню програму Вікіпедії, залучаючи студентів університету та учнів шкіл до редагування Вікіпедії. Проводили тренінги та вебінари для всіх охочих.

2019 рік буде важливим для всього вікімедійного руху і, зокрема, для «Вікімедіа Україна». Ми плануємо не лише продовжувати допомагати розвитку учасникам Вікіпедії та її сестринських проектів, а й виробити довгострокову стратегію на майбутні кілька років.

Уже в січні настане 18-та річниця англомовної Вікіпедії та 15-річний ювілей української Вікіпедії. З нагоди цього ми знову проведемо Вікімарафон — і прагнемо охопити якомога більше міст України. Вже можна зголошуватися до організації вікізустрічей в рамках Вікімарафону.

«Вікімедіа Україна» знову буде проводити великі фотоконкурси «Вікі любить пам’ятки», «Вікі любить Землю», «Конкурс наукової фотографії» та інші фотоконкурси, а також конкурси статей. Що стосується Освітньої програми Вікіпедії, трьома ключовими напрямками є створення платформи вікіуроків у Вікіпідручнику, масові відкриті онлайн-курси (MOOC) про Вікіпедію, онлайн-тренінги і вебінари.

Долучайтеся до розвитку Вікіпедії, руху Вікімедіа та вільних знань разом з нами у 2019 році! Зичимо усім читачам та партнерам веселих свят!

Фото Олександра Котляра, CC BY-SA 4.0, обробка Юрія Булки

Опубліковано у Історія, Анонси | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s