Що розповідають про світ найпопулярніші статті англійської Вікіпедії у 2018 році

Вікіпедія є одним із найпопулярніших сайтів у світі — у 2018 році її переглянули приблизно 190 мільярдів разів. Найбільшу увагу користувачів Інтернету очікувано отримує Вікіпедія англійською мовою (її переглянули 92 мільярди разів). Тому статистика відвідувань англійської Вікіпедії дає найточніший погляд на трендові теми й інформаційні потреби минулого року.

Фонд Вікімедіа опублікував огляд найпопулярніших статей англійської Вікіпедії у 2018 році. Найбільш відвідуваною статтею став список померлих у 2018 році. Загалом, список найпопулярніших статей відображає поточні тенденції — в основному це статті про найбільш обговорюваних в інформаційному просторі осіб та найпопулярніші фільми.

Як пише Ед Ергарт у блозі Фонду Вікімедіа, «[у 2018 році] люди хотіли стежити за тим, що відбувається у популярній культурі навколо них — зокрема, за відомими людьми, за найновішими фільмами й новинками телебачення і за футболом».

1

Меган Маркл із принцом Гаррі. Їхнє весілля переглянули сотні мільйонів людей, і завдяки цьому стаття про Меган стала однією з найпопулярніших в англійській Вікіпедії. Автор фото — Mark Jones, СС BY 2.0, Вікісховище

Ось десятка найпопулярніших статей англійської Вікіпедії у минулому році. Кількість переглядів заокруглена; у дужках — посилання на аналог статті українською мовою.

1. Deaths in 2018 (Список померлих 2018 року) — 38,5 мільйонів переглядів.
2. 2018 FIFA World Cup (Чемпіонат світу з футболу 2018) — 34,5 мільйони.
3. Avengers: Infinity War (Месники: Війна нескінченності) — 33 мільйони.
4. Exo (band) (EXO) — 27,5 мільйонів.
5. Meghan Markle/Meghan, Duchess of Sussex (Меган Маркл/Меган, герцогиня Сассекська) — 26 мільйонів.
6. Freddie Mercury (Фредді Мерк’юрі) — 22 мільйони.
7. Black Panther (film) (Чорна Пантера (фільм)) — 21 мільйон.
8. Elizabeth II (Єлизавета II) — 20 мільйонів.
9. Stephen Hawking (Стівен Гокінг) — 19 мільйонів.
10. List of Marvel Cinematic Universe films (Список фільмів кіноматографічного всесвіту Marvel) — 18,5 мільйонів.

Список 25 найпопулярніших статей та більш розгорнуту статистику можна прочитати англійською мовою у блозі Фонду Вікімедіа.

Для порівняння, найпопулярніша стаття української Вікіпедії — «Україна» — у 2018 році набрала 713 тисяч переглядів. Детальнішу статистику щодо української Вікіпедії ми публікували у блозі минулого тижня.

Що цікаво, більшість статей у першій десятці найпопулярніших статей української Вікіпедії є стабільно популярними, тоді як в англійській Вікіпедії найбільш відвідувані статті кожного року змінюються. Тільки англомовні статті зі списком померлих є стабільно популярними, якщо порівнювати із минулими роками.

Опубліковано у Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s