Україна приєднується до міжнародного марафону з написання статей про видатних жінок у Вікіпедії

1-3 березня у Вікіпедії українською мовою проходитиме #WikiGap. Участь можуть взяти усі охочі з будь-якої точки, де є доступ до Інтернету, або на зустрічах у Києві, Харкові та Львові. WikiGap — ініціатива, яка закликає людей у всьому світі доповнювати Вікіпедію інформацією про видатних жінок: експерток у різних сферах діяльності.

File:WikiGap 2019.jpg

Відкрита онлайн-енциклопедія Вікіпедія є одним із найпопулярнішихресурсів для пошуку інформації. В українській Вікіпедії понад 880 тисяч статей, проте інформації про жінок значно менше ніж про чоловіків. Зокрема, з понад 160 тисяч біографічних статей лише 1/7 — біографії жінок. Це означає, що більшість доступної інформації про наукові, технічні, спортивні та інші досягнення мають чоловіче обличчя, тоді як жінки представлені значно менше. WikiGap — ініціатива, яка допомагає виправити ґендерний дисбаланс та створити більше статей у Вікіпедії про видатних жінок: експерток та рольових моделей у різних сферах.

#WikiGap відбудеться в Україні вже вдруге: цього року акція проводиться Посольством Швеції в Україні, Фондом народонаселення ООН Україна та ГО «Вікімедіа Україна» та за підтримки Могилянської школи журналістики у Києві, Харківського національного університету міського господарства імені Бекетова та Гендерного центру при ньому у Харкові, Львівського національного університету ім. І. Франка у Львові.

Глобально ініціатива WikiGap проходить у десятках країн світу; минулого року в рамках WikiGap було створено 13 тисяч статей 30-ма мовами. В Україні минулого року в рамках ініціативи створили та поліпшили близько 100 статей.  

До української частини WikiGap можна долучитися як онлайн, так і на зустрічах у Києві, Харкові та Львові. Вхід на всі зустрічі вільний за умови попередньої реєстрації (посилання на реєстраційні форми доступні в кожній із Фейсбук-сторінок зустрічей). Долучайтеся та поширюйте більше інформації про досягнення видатних жінок!

Детальніше про WikiGap 2019 в Україні — wikigap.wikimedia.org.ua.

Опубліковано у Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s