Близько 30 відсотків науковців у галузях STEM (наука, технології, інженерія, математика) є жінками, але пропорція статей у Вікіпедії про значимих жінок-науковиць є значно нижчою.
Щоб покращити цю ситуацію, Вікімедіа Україна та Фонд ООН у галузі народонаселення ініціюють новий конкурс статей для висвітлення досягнень жінок в точних науках. Зараз ми шукаємо авторів логотипу цього конкурсу.
1-30 червня в українській Вікіпедії пройде конкурс про жінок у точних науках. Мета цього проекту— краще висвітлити досягнення жінок у точних науках у Вікіпедії українською мовою та зменшити гендерний дисбаланс у змісті Вікіпедії в цілому. Писати та доповнювати біографічні статті про жінок-науковиць, а також жінок, пов’язаних із точними науками (наприклад, підприємниць у цій галузі) для конкурсу зможуть усі охочі.
Щоб удосконалити цей конкурс, ми оголошуємо міні-конкурс на найкращий логотип для конкурсу статей про жінок у STEM.
Пропозиції логотипу приймаються до 20 квітня включно. Для участі у конкурсі логотипів графічний файл необхідно завантажити у Вікісховище або надіслати організаторам електронною поштою. Детальніша інформація про те, як подати логотип на конкурс — https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Конкурс_про_жінок_у_STEM/Логотип#Як_подати_логотипи.

«Люди-комп’ютери» (human computers) НАСА у 1950-их. Ця професія була типовою для жінок у точних науках у середині минулого століття. NASA, PD-USGov, Вікісховище
Переможець змагання отримає призи та сувеніри від організаторів — ГО «Вікімедіа Україна» та Фонду ООН у галузі народонаселення. Окрім цього, переможну роботу побачать тисячі людей на сторінках Вікіпедії та в соцмережах, а Вікімедіа Україна поширить інформацію про автора/авторку найкращого логотипу.
Детальніші умови конкурсу на логотип читайте тут — https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Конкурс_про_жінок_у_STEM/Логотип
Захочуємо також подавати пропозиції назви конкурсу: або разом з логотипом, або окремо.
З усіма питаннями можете звертатися до організаторів на адресу stem@wikimedia.org.ua