Європейська весна триває: пишемо у Вікіпедію про Польщу, Грецію, Латвію

CEE Spring women

У Вікіпедії триває, вірогідно, найбільший конкурс статей — «Європейська весна 2019». За місяць від початку конкурсу його учасники написали понад 4700 статей різними мовами про країни Центральної та Східної Європи.

Учасники конкурсу в українській Вікіпедії традиційно найактивніші: майже тисяча усіх статей станом на 22 квітня — написані українською мовою.

Тим часом конкурс триває до 31 травня, щотижня зосереджуючись на іншій підбірці країн регіону. Тиждень 22—28 квітня присвячений Польщі, Греції та Латвії. Будь-хто може приєднатися до конкурсу, а ми поки поглянемо на статті, які з’явилися українською завдяки конкурсантам.

Агнеса Бабенберзька — австрійська принцеса з дому Бабенбергів, дочка Леопольда III, маркграфа Австрії, і сестра Конрада III, короля Німеччини з 1138 року; в заміжжі — велика герцогиня Польська та герцогиня Сілезька.

Зі статті дізнає́мося, що літописець Вінцент Кадлубек описав Агнесу, як дуже амбітну, енергійну жінку, яка пишалася своїм походженням, і назвав її у своєму літописі «тигрицею».

Сесілія Грецька і Данська — дочка грецького принца Андрія; одна зі старших сестер принца Філіпа, герцога Единбурзького, чоловіка королеви Єлизавети II.  У віці 18 років Сесілія вийшла заміж за номінального наслідного великого герцога Гессенського Георга Донатуса; сім’я втратила гессенський престол після революції в 1918 році, але змогла зберегти чималий спадок.

Глядачі британського серіалу «Корона», який розповідає про життя британської королівської сім’ї, можуть пригадати появу Сесілії у другому сезоні серіалу; її роль виконала німецька актриса Леоні Бенеш.

Інесе Вайдере — сучасна латвійська політикиня й членкиня Європейського парламенту. У Європарламенті вона входить до Комітету з питань бюджетів Європейського Парламенту, а також Міжгрупи Європейського Парламенту з питань доброчесності (прозорість, боротьба з корупцією та організованою злочинністю) та Міжгрупи Європейського Парламенту щодо цифрового порядку денного.

Знаєте, про кого чи що можна написати статтю? Приєднуйтеся до конкурсу! Згадані вище статті перекладені з інших мов, що завдяки інструментам Вікіпедії під силу новачкам, а дві з трьох статей написані користувачами, які стали редакторами зовсім нещодавно!

Якщо ж вам знадобиться допомога, звертайтеся  — ми поруч.

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Конкурси, Поточні події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s