Як ми стратегували і збиралися: Результати стратегічної сесії та Загальних зборів «Вікімедіа Україна»

Минулими вихідними «Вікімедіа Україна» провела стратегічну сесію та Загальні збори. Про те, навіщо відбуваються ці заходи та чому це важливо, розповідаємо далі у дописі.

Як ми стратегували

В суботу 22 лютого ми провели стратегічну сесію. Її головною метою було обговорити проєкт стратегії міжнародного вікіруху, а також пригадати стратегічний план «Вікімедіа Україна» 2020—2022.

Стратегічна сесія відбулась у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного. Захід був публічним — ми запрошували туди не лише членів ГО «Вікімедіа Україна», але і всіх охочих долучитись до дискусії щодо стратегії.

Спочатку учасники й учасниці заходу поділилися з іншими своїми здобутками — розповіли, чим вони займаються у вікімедійній сфері, та як їхня робота співставляється зі стратегічним планом «Вікімедіа Україна».

Учасники писали на картках свої обов’язки в рамках організації і відносили їх до потрібних категорій

Потім ми перейшли до обговорення проєкту стратегії міжнародного руху Вікімедіа. Він розроблявся протягом 2018—2020 років на основі стратегічного напряму, прийнятого у 2017 році. До процесу були залучені сотні волонтерів, працівників Фонду Вікімедіа й інших вікімедійних організацій. Спільнота обговорювала рекомендації впродовж двох місяців, і вже у березні планується остаточна фіналізація і затвердження.

Учасники й учасниці зустрічі опрацювали у малих групах увесь проєкт, а потім презентували його одне одному і ділилися своїми відгуками та коментарями. Фідбек від учасників та учасниць англійською можна прочитати за посиланням.

Презентація одного з пунктів стратегії

Результати Загальних зборів

У неділю пройшли Загальні збори ГО «Вікімедіа Україна». Загальні збори — це найвищий керівний орган нашої організації. Приблизно раз на рік члени «Вікімедіа Україна» збираються, щоб вирішити найважливіші питання щодо діяльності організації. Цьогоріч 46 членів і членкинь ВМУА долучилися особисто або через своїх представників.

Учасники і учасниці Загальних зборів. Авторка фото: MeOlya, CC BY-SA 4.0

Спершу вікімедійці заслухали звіт Організації за 2019 рік, а також звіти Правління та Ревізійної комісії попередньої каденції. Згодом пройшло обрання членів правління нової каденції цих керівних органів. 

Тож, новий склад Правління:

Вітаємо Богдана і Антона, обраних до Правління вперше, та дякуємо за роботу Юліанні Царук і Олександру Гаврику, котрі вирішили не переобиратися.

До складу Ревізійної комісії увійшли:

  • Олександр Гаврик (користувач Олександр Гаврик)
  • Ігор Маковський (користувач Mcoffsky)
  • Вячеслав Мамон (користувач Venzz)

Також під час зборів вирішили кілька інших питань: затвердили зміни до Статуту та прийняли Положення про облік членів ВМУА (до речі, тут можна дізнатися, як вступити до організації).

Зрештою, учасники Загальних зборів обговорили основні напрямки діяльності на 2020 рік у рамках нашого стратегічного плану. Ми плануємо розвивати й продовжувати нашу роботу: підтримувати ініціативи зі збагачення контенту у вікіпроєктах, збільшувати кількість активних волонтерів та волонтерок у всіх сферах вікімедійної діяльності, підтримувати і розвивати спільноту проєктів Вікімедіа. А також збільшувати обізнаність про Вікімедіа і вільні ліцензії та працювати над адвокацією «свободи панорами».

Долучатися до цієї роботи можуть усі охочі!

Опубліковано у Історія, Поточні події, Публічні заходи. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to Як ми стратегували і збиралися: Результати стратегічної сесії та Загальних зборів «Вікімедіа Україна»

  1. Сповіщення: Результати Загальних зборів Вікімедіа Україна | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s